výstava

Michaela Červená - Some Kind of Bliss

Prvá samostatná výstava českej maliarky Michaely Červenej na Slovensku predstaví sériu malieb bezprostredne inšpirovaných jej návštevami Vysokých Tatier.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
25.03.2025 18:00, Ut

Jej obrazy opisujú obrysy, zákutia a detaily špecifického krajinného rázu prostredníctvom základných foriem a zároveň sú charakteristické pozoruhodnou silou farebného výrazu. Červenej obrazy však reflektujú aj širšiu potrebu úniku z každodennosti, pohľad na prírodu filtrovaný novými rozhraniami technológií, ale aj nadčasové hľadanie radosťou prežiarených momentov a ich možností zaznamenávania.

Kurátorka a autorka textu: Miroslava Urbanová

Michaela Červená (*1997) vyštudovala Ateliér textilného dizajnu na Fakulte umenia a dizajnu Univerzity Jána Evangelistu Purkyne v Ústí nad Labem a Ateliér textilnej tvorby pražskej UMPRUM. Vo svojej tvorbe sa zaoberá najmä maľbou, ktorou spracováva svoje zážitky. Vytvára denníkové záznamy, do ktorých vpisuje napríklad príbehy, alebo úryvky textov piesní. Okrem maľby sa venuje aj tvorbe tapisérií.

Odporúčame

koncert

Margaritas Podridas (MEX)

Margaritas Podridas zrodení z obdivu ku grunge a undergroundu 90tych rokov. Farbisté, trochu nasraté, ale hlavne skvelé.Viac
Ne 18.5.2025 / Pink Whale
odporúčame!
koncert

Around the Bass

St 28.5.2025 / Štúdio L+S
odporúčame!
divadlo

Terezka a Stratočas

Dobrodružná rozprávka o Bratislave pre deti a rodičov s pesničkami.Viac
27.5.2025 - 25.6.2025 / DPOH
KIDSTOWN odporúčame!
film

Neobrúsený diamant

Kino Lúky / Kino Kultúrka Stupava / SĽUK
odporúčame!