výstava

Martin Toldy - Collective Happiness

Čím viac sme posadnutí šťastím a zábavou, tým viac rastie naša nespokojnosť a nepokoj pri ich dosahovaní. Rastie v nás pocit, že sme na niečom závislí bez toho, aby sme vedeli, čo to je.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
09.11.2023 18:00, Št

V poslednom desaťročí sme boli svedkami*kyňami nielen globálnej emigrácie do online ekosystémov a rozpadu našej ekonomiky pozornosti, ale aj rastúceho nesúhlasu a nedôvery v spoločné zážitky či hodnoty.

Tomu sa však nedá čeliť len na úrovni konkrétnych problémov. Musíme zároveň obnoviť verejnú diskusiu o šťastí, jeho formách a sile. To sa však nedá urobiť v súčasných systémoch ekonomického alebo sociálneho kapitálu, ktoré problém živia naďalej.

Možno by sa to dalo uskutočniť prostredníctvom malých zásahov, udržiavaním priateľstiev, vyjadrovaním hodnôt v našom správaní (a nie v príspevkoch na sociálnych sieťach), sociálnou reprodukčnou prácou a nie kariérou v umení, športom a nie fitnessom.

Kurátor: Václav Janoščík

Martin Toldy

V posledný deň trvania výstavy - v nedeľu 10.12.2023 o 16:00 - sa uskutoční komentovaná prehliadka výstavy s Martinom Toldym, na ktorej si s autorom, ale aj bez neho, môžete zahrať ping-pong priamo v priestoroch Galérie Medium.

Výstava je súčasťou programu OFF Festivalu 2023. Pozrite si kompletný program.

Odporúčame

divadlo

Sto bábik

Oľga Feldeková - Sto bábik Dve herečky a režisér. Komédia o jednom nepriateľstve.Viac
12.3.2024 - 13.3.2024 / DPOH
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Mono Fričová / Burgr / Chalmovský

Ut 12.3.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
koncert

Still Corners (USA/UK)

Doteraz Slovensko vždy tesne minuli, tentokrát v rámci koncertnej série Nu Sound Of zaleje americko-britské trio Still Corners...Viac
St 22.5.2024 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Oppenheimer

St 13.3.2024 / Artkino Za zrkadlom
odporúčame!