výstava

Hvězdy. Česká moderna zo súkromných zbierok

Výstava predstavuje tvorbu šiestich „hviezdnych“ predstaviteľov, zakladateľov moderného umenia –Františka Kupku, Emila Fillu, Antonína Procházku, Jana Zrzavého, Františka Foltýna a Toyen. Všetci spolu, a každý inak, významným spôsobom formovali podobu českej a európskej moderny a avantgardy prvej polovice 20. storočia.
odporúčame!
15.09.2023, Pi - 14.01.2024, Ne

Kolekcia odkazuje nielen na tohtoročné 30. výročie rozdelenia Československa, ale hlavne na život a umenie v spoločnej republike. Vychutnajte si vzácne stretnutia vis à vis s nevšedným a naozaj výnimočným umením a „dotknite sa hviezd“.

Diela na výstavu boli zapožičané prostredníctvom Nadácie Sovereign Invest, vďaka ktorej vám predstavíme výberovú kolekciu zostavenú špeciálne pre SNG.

Kurátorka: Katarína Bajcurová

Vstupné: základné 4€ / zľavnené 2€ (ŤZP, Sprievod ŤZP, žiaci, študenti, seniori nad 62 rokov, držitelia karty ISIC, ITIC)

Odporúčame

party

Tlak: Leeroy Thornhill - ex The Prodigy (UK)

Leeroy Thornhill, legenda elektronickej hudby a niekdajší člen kapely The Prodigy smeruje do klubu Šafko, kde zahrá poctivý rave...Viac
Pi 6.10.2023 / Šafko Klub
odporúčame!
divadlo

[fjúžn] Divadlo Fórum

Divadlo Fórum je špecifický druh divadla, ktorý inovatívnym spôsobom ponúka priestor zraniteľným skupinám, posilňuje ich hlas a...Viac
St 27.9.2023 / Teatro Colorato
odporúčame!
divadlo

Revízor

29.9.2023 - 24.10.2023 / Divadlo Astorka Korzo ´90
odporúčame!
vážna hudba

Jobusovky komorne komorné

Braňo Jobus, príbehy a piesne jeho knižných postáv v sprievode komornej hudby – to ste ešte nezažili, anciáša jeho!Viac
Ne 24.9.2023 / Primaciálny palác
odporúčame!