trh / gastro

Vianočný Hlavný trh

Bratislavčanky a Bratislavčania, ale aj návštevníčky a návštevníci sa môžu od 24. novembra do 22. decembra tešiť na pestrú ponuku vianočných špecialít, tradičnej slovenskej a medzinárodnej kuchyne, darčekov, ale aj bohatý kultúrny program.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Koncept trhov bude nadväzovať na rok 2019, kedy mesto predstavilo viaceré novinky ako napríklad možnosť bezhotovostnej platby kartou, dôsledné triedenie odpadu či zavedenie vratných pohárov a kompostovateľných riadov. Snahou je aj tento rok priniesť rozmanitú ponuku predajcov, kde bude mať svoje zastúpenie aj neziskový sektor či kultúrne inštitúcie pôsobiace v hlavnom meste.

Slávnostné otvorenie spojené s rozžiareným vianočného stromčeka a kultúrnym programom sa uskutoční 25. novembra.

Nielen úvodný program na Hlavnom a Františkánskom námestí bude plný hudby a hovoreného slova.

Štvrtky budú patriť živému čítaniu v podaní slovenských hercov a herečiek vždy o 17:00.

Piatky a soboty prinesú príjemnú atmosféru na námestia koncerty známych i menej známych slovenských hudobníkov o 20:00. Sobotné koncerty.

26.11. Le Payaco

2.12. Fats Jazz Band

3.12. Korben Dallas

9.12. Martin Geišberg s kapelou

10.12. Vec & Škrupo & Tono S s kapelou

16.12. Tamara Kramar s kapelou

17.12. Walter Schnitzelsson

Nedeľná ponuka poteší rodiny s deťmi vždy od 14:00.

Praktické informácie

Známe osobnosti spoločenského a kultúrneho života, sa s nami podelili o svoje obľúbené vianočné skladby i priania, ktorými potešia ľudí na námestiach. V spolupráci s hudobným dramaturgom Pavlom Hubinákom z nich vznikajú špeciálne vianočné playlisty, ktoré budú hudobne sprevádzať Vianočný Hlavný trh.

Novinkou trhu bude stánok hlavného mesta Bratislavy s ponukou výnimočných a originálnych darčekov zo špeciálne pripravenej edície „Bratislavské ikony“