film

Monty python a Svätý Grál

Kultová čierna komédia legendárnej britskej komickej skupiny Monty Python je svojráznou adaptáciou legendy o kráľovi Artušovi (Graham Chapman), ktorý je poverený hľadaním svätého grálu.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Kráľ Artuš so svojím sluhom, ktorý imituje zvuk konských kopýt dvomi kokosovými orechmi, hľadá statočných rytierov, ktorí by sa pripojili ku kamelotskému dvoru a vytvorili tak družinu rytierov Okrúhleho stola.

Za podivných okolností sa k nemu postupne pridávajú rytieri Bediver, Lancelot, Galahad, Robin. Nasleduje hľadanie sväté­ ho grálu a neskôr prídu na rad aj bláznivé príbehy jednotlivých rytierov s nečakaným rozuzlením.

Bujará variácia na stredovekú legendu síce vychádza z anglosaskej mytológie, Monty Python ju však svojím absurdno-parodickým zveličením rozbíjajú na márne kúsky.

Monty Python a Svätý Grál (Monty Python and the Holy Grail), Veľká Británia, 1975, 91 min, titulky, 15+
Réžia: Terry Jones, Terry Gilliam
Hrajú: Graham Chapman, John Cleese, Eric Idle, Terry Gilliam, Terry Jones, Michael Palin, Carol Cleveland, Julian Doyle, Connie Booth, Neil Innes, Sandy Johnson, Rita Davies

Film na ČSFD

Odporúčame

festival

Grape 2024

9.8.2024 - 10.8.2024 / letisko Trenčín
odporúčame!
výstava

Na kusy. Fragment a torzo vo výtvarnom umení

27.5.2023 - 28.4.2024 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!
koncert

Tamikrest (Mali)

Púštny blues rock kultových Tamikrest na brehoch Dunaja v rámci koncertnej série Danube Music Day.Viac
So 1.6.2024 / Pink Whale
odporúčame!
výstava

Metro, ktorým sa nevozíme

Obrazová výstava vás prenesie do veľkej kapitoly v dejinách plánovania verejnej dopravy v našom meste prostredníctvom počítačovej...Viac
29.2.2024 - 28.2.2025 / Múzeum dopravy
odporúčame!