výstava
iná akcia

Humans of [fjúžn] na tanieri

Koncept Humans of [fjúžn] je každoročnou súčasťou festivalu a prináša príbehy ľudí pochádzajúcich z inej krajiny či kultúry. Oslavuje pestrosť, ukazuje to, čo máme ako ľudia spoločné, a vytvára priestor pre hlbšie vzájomné porozumenie v slovenskej spoločnosti.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Naomi Hužovičová, Yehuda Gabrielita Madjiah, Kasha Potrohosh, Vladyslav Yatskovyi a Katarína Živanović. To sú tváre 18. ročníka festivalu, tohtoroční Humans of [fjúžn], ktorých vám predstavíme na otvorení festivalu.

Počas zaujímavej talkshow si vypočujete ich príbehy a ochutnáte úžasné jedlá ich domovských krajín – Indonézie, Srbska, Kanady a Ukrajiny. Atmosféru večera spríjemní hlas sýrskej speváčky Lary Abou Hamdan, ktorá neskôr vystúpi aj spoločne s DJ Bobsanom a bubeníkom Marekom Drummerom.

Tohtoročných Humans of [fjúžn] objektívnom zachytila fotografka s vietnamskými koreňmi - Kvet Nguyen. Vďaka výstave stretnete "našich" cudzincov a cudzinky nielen v priestoroch Kulturamy/Bistra Soupa, ale aj v uliciach.

Témou tohto ročníka je porozumenie. Príďte a zistite, či si navzájom dokážeme porozumieť.

Jazyk: slovenčina, angličtina

Spolupráca: Soupa Bistro

Vstupné: predpredaj 15€

Podujatie sa koná v rámci festivalu [fjúžn] festival 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

divadlo

Petra Fornayová a kol.: Zelená je tráva

Alebo načo umývať pohárik od jogurtu, keď niekto lieta štyrikrát za rok do Thajska. Docu-fiction predstavenie predstavuje...Viac
Pi 31.5.2024 / PAKT kultúrne centrum
odporúčame!
koncert

Kosheen & Sian Evans (UK)

Pi 15.11.2024 / Majestic music club
odporúčame!
festival

Grape 2024

9.8.2024 - 10.8.2024 / letisko Trenčín
odporúčame!
výstava

Jina Park - Dom zázrakov

Na novú kapitolu vo výstavných projektoch Jiny Park, nazvanú Dom zázrakov, sa núka nazerať ako na chválu zázraku, ktorú živí...Viac
11.4.2024 - 1.6.2024 / Steinhauser gallery, Laurinská 3
odporúčame!