výstava

Dolce vitaj 2021: (Ne)viditeľné námestia

Prázdne talianske námestia ako téma pre 20 talianskych fotografov a spisovateľov, to je výstavný projekt [Ne]viditeľné námestia.

Táto akcia sa konala v minulosti

Podarilo sa spojiť štyridsať významných talianskych umelcov - fotografov a spisovateľov, aby silou vlastnej tvorby súbežne zachytili námestie, ktoré sa viaže k ich rodnému mestu, alebo ktoré považujú za svoj nový domov. V čase lockdownu tak vytvorili dialóg medzi obnaženou architektúrou a novou formou spolužitia, ktorý stojí za zamyslenie. Výsledkom je výstava s názvom [Ne]viditeľné námestia ako súčasť Festivalu talianskej kultúry DOLCE VITAJ.

Prístupná bude od 11. júna do 11. júla 2021 vo Výstavnej sále Univerzitnej knižnice na Michalskej ulici v Bratislave, vstup voľný. Zorganizoval ju Taliansky kultúrny inštitút v spolupráci s Univerzitnou knižnicou v Bratislave.

Mnohí autori prežili lockdown pár metrov od nimi vybraného námestia, iní v jeho blízkosti prežili dlhé roky. 

[Ne]viditeľné námestia mapujú nielen samotné miesta, ale aj autorov. Svedčia o tom, že kultúra a krása našej krajiny existuje nielen v monumentálnych umeleckých a architektonických dielach, ale aj v literárnej tvorbe a fotografii a v jej rozsiahlej a sľubnej generačnej výmene.

Program Dolce vitaj 2021

Autori a autorky fotografií: Olivo Barbieri, Jacopo Benassi, Luca Campigotto, Michele Cera, Giovanni Cocco, Alessandro Dandini, Eva Frapiccini, Claudia Gori, Alice Grassi, Stefano Graziani, Raffaela Mariniello, Daniele Molajoli, Luca Nostri, Margherita Nuti, Francesca Pompei, Flavio Scollo, Luca Spano, George Tatge e Paolo Ventura;

Autori a autorky sprievodných textov: Edoardo Albinati, Carlo Carabba, Francesco Cataluccio, Liliana Cavani, Benedetta Cibrario, Marcello Fois, Giovanni Grasso, Helena Janeczek, Nicola Lagioia, Jhumpa Lahiri, Margherita Loy, Maurizio Maggiani, Valerio Magrelli, Salvatore Silvano Nigro, Clio Pizzingrilli, Elisabetta Rasy, Eduardo Savarese, Caterina Serra, Giorgio van Straten, Sandro Veronesi e Francesco Zanot.

Odporúčame

divadlo

Bratislava Burlesque Show

9.6.2023 - 1.8.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
iná akcia

Brekeke Market

So 10.6.2023 / Street Food & Cafe Possonium, Trhovisko Žilinská
odporúčame!
letný festival

Hradby samoty XII.

13.7.2023 - 15.7.2023 / Kaštieľ Jablonica
odporúčame!
vážna hudba

Organové koncerty pod pyramídou

Ďalší ročník koncertného cyklu Organové koncerty pod pyramídou.Viac
Ne 18.6.2023 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!