výstava

Čo nás spája

Bratislava každý druhý rok na jeseň ožíva ilustráciami detských kníh a priťahuje svojich fanúšikov z celého sveta. Septembrovú prechádzku po centre Bratislavy spríjemnia vybrané diela ilustrátorov z pripravovaného Bienále ilustrácií Bratislava 2023. V parku na Hviezdoslavovom námestí si môžu obyvatelia a návštevníci Bratislavy pozrieť nezvyčajnú inštaláciu „pod holým nebom“, ktorá je ochutnávkou tohtoročného bienále.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Čo má spoločné Švédsko a Japonsko, Slovensko a Brazília alebo Bulharsko a Izrael? Na BIB 2023 sa prihlásili autori, ktorí doručili do Bibiany tisícky ilustrácií z 36 krajín celého sveta. Napriek tomu, že všetkých ilustrátorov delia obrovské vzdialenosti cez mnohé kontinenty, vo svete príbehov sú mnohí výnimočne prepojení. A tak sa na BIB 2023 stretnú slávne bohyne z Írska a Indie, rozprávkové bytosti z Argentíny a Švédska na tajnej polnočnej oslave v lese, či dievčatká z Chorvátska a Belgicka posielajúce papierové správy po mori. S autormi zo Slovenska a Slovinska navštívime štíhle katedrály, zadívame sa na symfóniu hôr zrkadliacich sa v rieke vytvorenú v Holandsku a Japonsku a zistíme, kto sa ukrýva v našich vlastných tieňoch ako hrdinovia z Rakúska či Španielska.

Bibiana pozýva na BIB 2023 touto špeciálnou výstavou 52 svetových ilustrátorov zostavených do neobvyklých dvojíc, ktorí budú v tomto roku súťažiť o prestížne ocenenie Grand Prix BIB, Zlaté jablká či plakety.

Kurátorkou výstavy je ilustrátorka Hana Križanová, vedúca sekretariátu BIB.

Výstava je súčasťou podujatia Bienále ilustrácií Bratislava 2023.

Odporúčame

koncert

Jarné BJD: Mike Stern Band

Ut 21.5.2024 / Majestic music club
odporúčame!
festival

Bratislavské mestské dni v Sade Janka Kráľa

20.4.2024 - 21.4.2024 / Sad Janka Kráľa
odporúčame!
iná akcia

V štýle 60. rokov (rodinný program)

So 27.4.2024 / Apponyiho palác MMB
odporúčame!
koncert

Tolstoys: krst albumu + Young Aesthete a Bali G

Berlínsko - slovenskí Tolstoys pokrstia nový album v bratislavskom Kácečku. Čaká vás kombinácia čarodejníckeho trip-hopu s...Viac
Ut 7.5.2024 / Kácečko (KC Dunaj)
odporúčame!