letný festival

Fest Anča 2020

Tento rok sa preto Fest Anča uskutoční prvý raz koncom leta. Nový termín konania je 27. – 30. august. Medzinárodný festival animácie Fest Anča je jediný slovenský multimediálny festival zameraný na animovaný film predovšetkým pre dospelého diváka.
Táto akcia sa konala v minulosti

Festival sa každoročne sa koná v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie a v Novej Synagóge v Žiline. Cieľom festivalu je prezentovať súčasné progresívne animované filmy spolu s tým najlepším z histórie žánru. Festival sa snaží zvyšovať povedomie o animovanom filme ako o plnohodnotnej umeleckej forme a vzdelávať svoje publikum o rôznych podobách animácie.

Fest Anča zahŕňa medzinárodnú súťaž animovaných krátkych filmov a hudobných
videí, ale aj tematické a špeciálne fokusované filmové sekcie.

Fest Anča ponúka počas štyroch dní prednášky, výstavy, workshopy, premietania pre deti a množstvo ďalších sprievodných podujatí.

Pozrite si fotky z ostatného ročníka.

Medzinárodný festival animácie Fest Anča 2020 finančne podporil Audiovizuálny fond.
Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Festival bol finančne podporený z Fondu LITA. Záštitu nad konaním festivalu Fest Anča 2020 prevzal primátor mesta Žilina, pán Peter Fiabáne.

Odporúčame

koncert

Semblant

Ne 27.2.2022 / Randal Club
odporúčame!
koncert

Judas Priest

Po 12.7.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
koncert

The Lumineers

Po 21.6.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
výstava

Scripts of the Shifting Bodies

Výstava diplomových prác Katedry intermédií VŠVU je prvým krokom k plánovanej spolupráci Kunsthalle Bratislava a Vysokej školy...Viac
1.5.2021 - 16.5.2021 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!