koncert

Už jsme doma (CZ) + Schmrntz

Koncert legendárnej kapely česko-slovenského undergroundu, ktorá ani po takmer 40 rokoch nestráca na sile a údernosti. Doplní ich nový elektropunkový projekt Schmrntz.
odporúčame!
21.06.2024, Pi

Kapela Už jsme doma vznikla v Tepliciach v roku 1985. Asi po pol roku do kapely prišli Miroslav Wanek a Romek Hanzlík z legendárnej punkovej skupiny FPB. Hudba UJD je punkovo ​​divoká, naliehavá, zároveň kompozične náročná, do detailu prepracovaná a s nadčasovými textami. Typický je zvuk trúbky, zbory, neuveriteľné tempo a živé vystúpenia, ktoré navyše oplývajú nespútanou energiou a humorom.

Predovšetkým vďaka svojej originalite, ale aj nezlomnej vôli, prenikli UJD po roku 1989 do európskych klubov a vzápätí aj na severoamerický kontinent, do Japonska či na Nový Zéland. Len v USA a Kanade odohrali viac než 700 koncertov. Fanúšikov však majú prakticky po celom svete. Do súčasnej doby reprezentovali českú kultúru svojou originálnou hudbou na 4 kontinentoch a stali sa tak rešpektovanou súčasťou svetovej avantgardy.

Ani po rokoch vystupovania a nahrávania banda okolo autora a speváka Miroslava Waneka nestráca na aktuálnosti, energii a punkovej dravosti jej tak príslovečnej. Hudba UJD je už od počiatkov punkovo priamočiara, pritom však veľmi rafinovane prepracovaná po kompozičnej i textovej stránke. Živé vystúpenia navyše oplývajú nespútanou energiou.

UJD často podnikajú exkurzie do ďalších oblastí umenia. Pravidelne spolupracujú napríklad s Aurelom Klimtom na hudbe k jeho animovaným filmom a k divadlu. Miroslav Wanek bol za hudbu k filmu Fimfárum Jana Wericha nominovaný na Českého leva.

Zloženie kapely:
Miroslav Wanek - gitara, klávesy, spev
Pepa Červinka - basa, spev
Adam Tomášek - trúbka, spev
Vojtěch Bořil - bicie, tlesk, brek
Martin Velíšek - štetce

Schmrntz sa číta šmrnc. Ide o nový spoločný projekt Vlada Jančeka, Sosa a Pankyho, elektronická divočina kombinovaná s dekel odpaľujúcimi punkovými gitarami. Príďte si zatancovať. Kto sa zastaví, ten sa nezastaví.

Vstupné: predpredaj 16€

Odporúčame

divadlo

Festival súčasnej drámy Nová dráma/New Drama 2024

Jubilejný 20. ročník divadelného festivalu Nová dráma sa bude niesť v znamení filantropie v umení. Ide o súťažnú prehliadku...Viac
13.5.2024 - 18.5.2024 / Bratislava
odporúčame!
výstava

Marko Blažo - Celý človek

Monografická výstava Marka Blaža (1972 – 2021) je pokusom vložiť košaté, až holisticky komplexné dielo tohto výnimočného umelca...Viac
16.2.2024 - 19.5.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
od vás odporúčame!
iná akcia

Prežili sme holokaust: hudobno-filmové pásmo spomienok

Št 23.5.2024 / DK Zrkadlový háj
odporúčame!
koncert

Tamikrest (Mali)

Púštny blues rock kultových Tamikrest na brehoch Dunaja v rámci koncertnej série Danube Music Day.Viac
So 1.6.2024 / Pink Whale - od piatku otvorené
odporúčame!