koncert

Spiritual Front (ITA)

Spiritual Front je talianska neofolková hudobná skupina, ktorá vznikla v Ríme v roku 1999. Ich hudba v mnohom pripomína tvorbu Nicka Cavea, Swans či The Smiths, využíva prvky etno a rómskej hudby, rocku, tanga, country music, čím vytvára jedinečný hudobný mix, vďaka ktorému sa kapela stala jedným z najuznávanejších talianskych telies vo sfére alternatívnej hudby.
odporúčame!

Album Armageddon Gigolo (2006) vznikal v Herzog Studio, v ktorom nahrával Abel Ferrara hudbu do svojich filmov, a spolupracovali na ňom niektorí členovia orchestra Ennia Morriconeho.

Tieto súvislosti len podčiarkujú silný vzťah členov kapely ku kinematografii (predovšetkým k tvorbe Pasoliniho, Fassbindera, Martina Scorseseho, Luchina Viscontiho a všeobecne k westernovým filmom Sergia Leoneho).

Ich hudba bola použitá v americkom televíznom seriáli Las Vegas a v thrilleri Saw II – Hra o prežitie, využívajú ju tiež mnohí tvorcovia krátkych filmov.

V priebehu svojej kariéry kapela hrala v mnohých krajinách sveta a na významných hudobných festivaloch ako Wave Gotik Treffen či Heineken Jammin Festival. Hrali ako jediná talianska kapela v legendárnej nemeckej televíznej show Rockpalast, kde účinkovali aj také hviezdy ako David Bowie, U2, Oasis, Guns and Roses a ďalší. Ich ostatný album z roku 2023 je poctou anglickej kapele The Smiths.

Na čele zoskupenia, ktoré vystúpi prvýkrát v Bratislave, v rámci festivalu Dolce Vitaj, stojí Simone Salvatori, charizmatický spevák a zakladateľ skupiny.

Simone Salvatori: spev, akustická gitara

Andrea Freda: perkusie

Francesco Conte: gitara

Daniele Raggi: basgitara

Vstup voľný do naplnenia kapacity sály.

 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Taliansky kultúrny inštitút. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

film

Tady Havel, slyšíte mě?

Prezident, občan, režisér, priateľ, manžel, pacient, muž na sklonku života. Unikátny dokument Petra Jančárka vracia do centra...Viac
Kino Kultúrka Stupava / Kino Film Europe / Kino Lúky / Kino Mladosť / Kino Mier Senec / Kino Lumière / Ci...
odporúčame!
koncert

Stoned Jesus (UA) + Dopelord (PL) - open air

Koncom júla sa u nás zastaví legendárne ukrajinské trio Stoned Jesus. Ako support zahraju ich poľskí stoner/doom dritiaci...Viac
Ne 28.7.2024 / Pink Whale
odporúčame!
film

Vrahovia mesiaca kvetov

Neuveriteľný príbeh podľa skutočných udalostí o bohatých Indiánoch, nekonečnej ľudskej chamtivosti, vlne hrozných zločinov, ktoré...Viac
So 13.4.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
film

Pravda je to najdôležitejšie

Dokumentárny portrét filmového režiséra a básnika Eduarda Grečnera.Viac
Po 15.4.2024 / Kino Lumière
odporúčame!