koncert

Orphaned Land (IS)

Na Slovensko sa po 4 rokoch vracia jedna z najrevolúčnejších kapiel v histórii heavy metalu a to priekopníci orientálneho metalu – izraelský fenomén Orphaned Land. Termín sa presunul na rok 2022.

29.03.2022, Ut
Randal Club
19:00

V novembri tohto roka vyráža izraelský fenomén Orphaned Land na európske turné, aby oslávil spolu s fanúšikmi 30 rokov orientálneho metalu a hlavne 30. výročie svojho založenia a pripraví si pre nich pri tejto príležitosti show s jedinečným setlistom.

Orphaned Land vydali doposiaľ  8 albumov, 2 live DVD a odohrali veľké množstvo koncertov po celom svete. Do povedomia fanúšikov sa dostali až vydaním prelomového albumu Mabool z roku 2004, s ktorým dosiahli celosvetový úspech. Ich posledný album Unsung Prophets & Dead Messiahs z roku 2018 zaznamenal opäť veľký úspech a potvrdil kapele jej stabilné postavenie na svetovej hudobnej scéne. 

Tešia sa obrovskej popularite v arabských a moslimských krajinách, nakoľko sa snažia šíriť posolstvo mieru na blízkom východe a vo svete vôbec, spájať ľudí bez rozdielu rasy, stierajú hranice medzi náboženstvami. Ich odkaz pre všetkých je jasný: Ľudia by mali byť súdení podľa toho aké majú srdce a podľa vnútornej úprimnosti, a nie podľa ich náboženského presvedčenia. Vo svojej hudbe kombinujú prvky heavy a progresívneho metalu s orientálnou, arabskou hudbou a s prvkami tradičnej izraelskej hudby.

V decembri Bratislava vďaka Orphaned Land zažije opäť hudobný multikultúrny večer,  plný skvelej orientálnej, arabskej a blízkovýchodnej hudby v kombinácii s výbornou metalovou hudbou. Nepôjde len o úžasný  hudobný zážitok, ale aj o duchovný rozmer, nakoľko táto legenda, zvlášť jej líder, charizmaticky Kobi Farhi,  šíria na ich koncertoch posolstvo mieru vo svete, snažia sa spájať ľudí bez rozdielu rasy a stierajú hranice medzi náboženstvami. Ich koncerty sú vždy nezabudnuteľným kultúrnym a duchovným zážitkom.Ako špeciálni hostia vystúpi švajčiarska progresívno rocková kapela Dead Venus a islandská progresívno metalová kapela Ring of Gyges. Ako lokálny support sa predstaví slovenská symphonic metalová kapela Sinners Moon. Koncert sa uskutoční dňa 29.3.2022 v bratislavskom Randal clube. 

Príďte osláviť s pioniermi orientálneho metalu ich 30. výročie a zažite nezabudnuteľnú show plnú najväčších hitov tejto legendy.

Vstupenky zakúpite za 25€ a 10€ (zťp)

(zdroj titulnej fotografie: metal-archives.com)

Odporúčame

divadlo

Noc na Broadway: The Only Helga Show

The Only Helga a jej hostia vás prevedú nocou na Broadway! Louis Band a náš showensemble budú hrať svetoznáme muzikálové melódie...Viac
10.12.2021 - 28.1.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
festival

Pohoda 2022

Na 24. ročníku vystúpia Nick Cave & The Bad Seeds, Black Pumas The Libertines, Richie Hawtin, Metronomy, Wolf Alice, slowthai...Viac
7.7.2022 - 9.7.2022 / Letisko Trenčín
odporúčame!
koncert

Caribou

Pi 4.2.2022 / Edison Park
odporúčame!
koncert

Marky Ramone

Do bratislavského MMC prichádza bubeník legendárnych Ramones - Marky Ramone, spolu so svojou kapelou Blitzkrieg.Viac
Ut 12.7.2022 / Majestic music club
odporúčame!