koncert
vážna hudba

Nedeľný adventný koncert

Tretí Adventný koncert zaznie v interpretácii Slovenského komorného orchestra (umelecký vedúci Ewald Danel), Speváckeho zboru Lúčnica (zbormajsterka Elena Matúšová) a poprednej mladej slovenskej sopranistky Slávky Zámečníkovej, ktorá sa od aktuálnej sezóny stala sólistkou Viedenskej štátnej opery.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Tretí Adventný koncert zaznie v nedeľu 13. decembra v interpretácii Slovenského komorného orchestra (um. vedúci Ewald Danel), Speváckeho zboru Lúčnica (zbormajsterka Elena Matúšová) a poprednej mladej slovenskej sopranistky Slávky Zámečníkovej, ktorá sa od aktuálnej sezóny stala sólistkou Viedenskej štátnej opery. S adventom sú späté  modlitby Ave Maria (Zdravas’ Mária) a Magnificat (Velebí moja duša Pána).  

Ave Maria zaznie v podobe známych skladieb od Johanna Sebastiana Bacha/Charlesa Gounoda, Franza Schuberta a slovenského autora Mikuláša Schneidera-Trnavského. Ťažiskom koncertu je zhudobnenie Magnificatu od Johna Ruttera, súčasného anglického skladateľa a dirigenta. Inšpiráciou mu boli oslavy mariánskych sviatkov sprevádzaných veľkými „fiestami“ a procesiami v uliciach Španielska, Mexika či Portorika. Dielo zaznelo v premiére v newyorskej Carnegie Hall roku 1990. 

Vstupenky na koncerty sú v predaji v  Pokladnici SF do obsadenia možného povoleného počtu návštevníkov - 50% percent kapacity Koncertnej siene.

Koncerty môžete sledovať online na stream.filharmonia.sk.

Koncerty Slovenskej filharmónie sa konajú za dodržania aktuálnych   hygienických opatrení – povinné nosenie rúšok a  bezdotyková dezinfekcia rúk. Zároveň sa realizuje periodická aerosolová priestorová dezinfekcia.   

Bufet SF počas prestávky nebude k dispozícii.

Odporúčame

koncert

Semblant

Ne 27.2.2022 / Randal Club
odporúčame!
výstava

Akcia ZET - umenovedná výprava

19.11.2020 - 27.6.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
divadlo

Noc na Broadway

The Only Helga a jej hostia vás prevedú nocou na Broadway! Louis Band a náš showensemble budú hrať svetoznáme muzikálové melódie...Viac
So 30.1.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
výstava

Edmund Gwerk - Paralely a paradoxy

Výstava Edmund Gwerk – Paralely a paradoxy predstavuje 80 autorových vrcholných diel a podáva obraz o celej jeho tvorbe od...Viac
15.12.2020 - 4.4.2021 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!