koncert

Matt Storm (CAN) + Genius Locci

Kanadský spevák, skladateľ a multiinštrumentalista Matt Storm sa po troch rokoch vracia na Slovensko, aby predstavil svoj nový album "Like an Old Tree in the City". V Bratislave vás s radosťou pozývame na špeciálny dvojkoncert spolu s kapelou Genius Locci.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Matt Storm

Mattov oduševnený vokál kĺže ponad živé nástroje, kde spája klasické R&B s indie alternatívnymi zvukmi. Zraniteľnosť stojí v popredí jeho písania piesní, pretože sa nikdy nevyhýba zdieľaniu tvrdých právd a konfrontácii s otázkami spirituality prostredníctvom sebaanalýzy.

Matt vyrastal na oboch stranách Atlantického oceánu - narodil sa v štáte Washington (USA), vyrastal v Saudskej Arábii, Keni a Vernone B.C (Kanada). Jeho netradičná výchova ho ponorila do hudby a zanechala mu jedinečný pohľad na život. V roku 2022 sa Matt a jeho kapela stali súčasťou Victoria’s Rifflandia Festival a Vancouver Mural Festival a skladba „We Went Our Own Ways“ na Spotify prerazila ako undergroundový hit s viac ako 1,4 miliónmi streamov.

Na Slovensku sa Matt predstaví ako súčasť tria, ktoré budú dopĺňať hudobníci Sasha Mamaev (Gonsofus) - basová gitara a Viktor Schramek – bicie. Trio samo o sebe predstavuje hlboké osobné a hudobne spojenie, ktoré sa rozprestiera cez rôzne desaťročia a kontinenty. Matt a Sasha sa poznuju ešte od roku 2002, keď sa spolu chodili na strednú školu v Nairobi, Keni; Viktor Shramek sa pôsobil ako bubeník Sashovho projektu Gonsofus v rokach 2012-2014.

Genius Locci je hudobný projekt dvoch sestier a spriaznených hudobníkov, ktorých tvorba sa pohybuje v žánroch folk, dream pop či indie. Spievajú autorské pesničky v angličtine a ich piesne sa nesú v podmanivých, harmonických melódiách. Spája sa v nich krehkosť s mimoriadnou energiou a silou. Zatiaľ vydali EP “Innate”, dvojalbum “Presence” a na koncerte v PinkWhale odznejú aj ukážky z noveho albumu, ktorý vyjde na jar.

Vstupné: 10€ predpredaj / 12€ na mieste

Odporúčame

kurz / workshop

Dielničky s Drevenô koliesko

1.4.2023 - 1.4.2023 / Tržnica Nivy - 2. poschodie, Mlynské Nivy 5A
KIDSTOWN odporúčame!
koncert

T3xEThno: Decolonize Your Mind Society (HU) + Shakali (FIN)

Št 15.6.2023 / T3 - kultúrny prostriedok
odporúčame!
koncert

Dirty Electronics & Tim Shaw: Transmission Lines (UK, Opal Tapes), ABACAXI (FR/D)

Št 20.4.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
iná akcia

Slávnosť hliny - Keramická Modra 2023

14. ročník podujatia Slávnosť hliny – Keramická Modra.Viac
12.5.2023 - 13.5.2023 / Modra
odporúčame!