koncert

Kontravoid (USA) + support: Sofia Nøt, Saint Mark, Fantomass

Kontravoid je v súčasnosti veľmi výrazné meno na darkwave/synthwave/EBM scéne. 1. marca vydáva nový album Detachment, s ktorým zamieri aj do bratislavskej Fugy.
odporúčame!
30.04.2024, Ut
Fuga
21:00

Kontravoid

Jeho maskovaná mystika pretrvala viac ako desať rokov. Od vydania rovnomenného LP v roku 2012, Cameron Findlay, rodený Kanaďan, sídliaci v Los Angeles, zdokonalil darkpop svojou tvorbou, ktorá balansuje medzi EBM, elektro a goth žánrami. Produkcie, ako „Too Deep“ z roku 2019 a „Faceless“ z roku 2021, sa ponárajú do najopustenejších kútov hmlových stroboskopicky osvetlených klubov a nezostáva nič iné, ako tancovať. Je tu však aj neuveriteľná jemnosť a zjavná schopnosť skladať srdcervúce piesne, ktoré sú podmanivé a zároveň presiaknuté melanchóliou ako „Undone“ z roku 2018.

Na pódiu si Kontravoid podmaňuje publikum svojím silným výkonom, ktorý prepája špecifickú zmes drsných beatov s pre neho charakteristickými rytmickými basovými linkami. Koncertoval spolu s Boy Harsher, ADULT., Drab Majesty a Hide a remixoval skladby od Schwefelgelb alebo Kris Baha. Skutočne muž tieňov, Kontravoid je jedinečným dielom v temnej elektronickej aréne.

O warm-up a afterparty sa postarajú Sofia Nøt, Saint Mark a Fantomass.

Vstupné: predpredaj 10€

Odporúčame

výstava

Michalská veža: po rekonštrukcii

27.9.2023 - 30.11.2024 / Michalská veža
odporúčame!
divadlo

Generácia Z: Krása nevídaná

15.4.2024 - 26.5.2024 / DPOH
odporúčame!
film

Tady Havel, slyšíte mě?

Prezident, občan, režisér, priateľ, manžel, pacient, muž na sklonku života. Unikátny dokument Petra Jančárka vracia do centra...Viac
Kino Kultúrka Stupava / Kino Film Europe / Kino Lúky / Kino Mladosť / Kino Mier Senec / Kino Lumière / Ci...
odporúčame!
koncert

Domo Emigrantes (ITA)

Talianske zoskupenie Domo Emigrantes sa po prvý raz predstaví na Slovensku v rámci festivalu Dolce vitaj.Viac
Po 27.5.2024 / Kapucínsky kostol, Župné nám. 10
odporúčame!