koncert

Nina Kohout: Little Butterfly

Speváčka, skladateľka a producentka Nina Kohout patrí k najvýraznejším zjavom na súčasnej domácej hudobnej scéne.
odporúčame!
18.07.2024, Št
Námestie pri Eurovea
20:30

Nina Kohout

Absolventka štúdia na prestížnej londýnskej The BRIT School, kde pôsobili aj Adele či Amy Winehouse, získala v roku 2020 titul Objav roka na Radio_Head Awards. Začiatkom roka 2022 vydala debutové EP Pandemonium, ktoré sa stretlo s výbornými ohlasmi nielen doma, ale aj v zahraničí, vrátane britského rádia BBC.

Vo svojej hudbe spája tajomné odtiene starého slovenského folklóru s klasickou a elektronickou hudbou, čím vytvára svoj vlastný, nadčasový, občas nekomfortne zvláštny a anarchický hudobný svet, posúvajúci hranice „hudobnej poslušnosti“.

„Po viac ako roku sa postavím na pódium v obklopení sláčikov a spoločne vytvoríme taký hudobný svet, s víziou akého som moje skladby skladala. Okrem môjho debutového EP Pandemonium odznejú aj skladby z pripravovaného albumu, a to prvýkrát vôbec v spomínanej zostave,” priblížila Nina svoj koncert na festivale Viva Musica!.

Vstup voľný

Koncert je súčasťou festivalu Viva Musica! 2024. Pozrite si kompletný program.

Odporúčame

divadlo

Generácia Z: Krása nevídaná

26.5.2024 - 14.6.2024 / DPOH
odporúčame!
letný festival

Pop Messe 2024

25.7.2024 - 27.7.2024 / Areál Velodrom, výstaviště BVV, Brno
odporúčame!
film

To sa mi snáď len zdá

Nicolas Cage v úlohe nenápadného vysokoškolského profesora Paula. Ten sa zo dňa na deň začne objavovať v snoch miliónov ľudí po...Viac
Kino Mier Senec / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Emilíana Torrini (IS)

Nádherný hlas a piesne, za ktorými sa skrýva neobyčajný príbeh. Islandská hudobníčka a speváčka Emilíana Torrini nahrala nový...Viac
So 26.10.2024 / Majestic music club
odporúčame!