koncert

Nina Kohout + Nero Kane (IT)

Slovenský objav Nina Kohout a taliansky dark folk skladateľ Nero Kane v Novej Cvernovke.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Nina Kohout

Speváčka a skladateľka Nina Kohout má za sebou štúdium na prestížnej londýnskej hudobnej škole The BRIT School, kde pôsobili aj Adele či Amy Winehouse. 

Minulý rok získala titul Objav roka na Radio Head Awards a začiatkom tohto roka vydala debutové EP Pandemonium, ktoré sa stretlo s výbornými ohlasmi nie len od domácich, ale aj zahraničných médií, vrátane britského rádia BBC. Moonlight, jedna z piesní na Nininom EP, bola označená ako Song Of The Day amerického rádia KEXP.

Prednedávnom svojimi vystúpeniami otvárala sériu koncertov izraelskej kapely Lola Marsh a taktiež vystúpila na pozvanie prezidentkou Slovenskej republiky pri príležitostí udeľovania štátnych vyznamenaní. Po úspešných posledných mesiacoch, ktoré zahŕňalo napríklad účasť na The Great Escape Festivale v Brightone, Ahoi! Pop festivale v Linzi, vystúpenie v Ljubljane, či veľmi úspešný koncert na festivale Pohoda, sa Nina popri štúdiu hudobnej technológie vo Veľkej Británií pripravuje na účasť na najväčšom európskom showcaseovom festivale Eurosonic, kde spolu so sláčikovým kvintetom pocestuje začiatkom roka 2023.

Nina Kohout vo svojej hudbe spája tajomné odtienky starého slovenského folklóru, vážnej hudby a sviežosť inovatívneho trip-hopu. Následne si tak vytvára svoj vlastný nadčasový, občas nekomfortne zvláštny a anarchický hudobný svet. Nina Kohout svojou zvukovovou výpravnosťou posúva hranice hudobnej poslušnosti, vedúca neustály rozhovor medzi invazívnym hororom a krehkou čistotou.

Nero Kane je psych dark folk skladateľ. Vokálom aj gitarovým štýlom sa jeho európske korene prelínajú so zvukom americkej púšte v projekte plnom emocionálnych vízií a filmovej a rituálnej príchuti.

Kaneova hudba, ktorá získala skvelé medzinárodné recenzie, je často vnímaná ako príbeh, ktorý sa týka smrti, náboženstva a lásky s jedinečným štýlom a osobitosťou. Jeho živé sety bývajú označované aj ako šamanské či hypnotické, no vždy silné a plné krásy. Niečo ako Echoes of Swans, Nick Cave, Velvet Underground, Johnny Cash, Nico a Cold Meat Industry znejúci v neoexpresionistickom pohanskom choráli.

Vstupné: predpredaj 9€ / na mieste 11€

Odporúčame

koncert

BJD 2023: Kamaal Williams (UK)

So 21.10.2023 / A4 Studio, Tranvská cesta 39
odporúčame!
festival

Dobrý trh na Panenskej

Myšlienka Dobrého trhu vznikla na Panenskej ulici, v záhrade evanjelického kostola. Sused Ben z Next Apache organizoval na...Viac
So 23.9.2023 / Panenská ulica a okolie
odporúčame!
iná akcia

[fjúžn] Anna Siedykh x Olha Bekenstein: Cudzinečnosť

Večer plný poézie a hudby. Svoje slovensko-ukrajinské básne prečíta poetka Anna Siedykh. Anna pracuje s témami identity a domova...Viac
Ne 24.9.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
prednáška / diskusia

Bratislavské rožky: Putovné zhromaždenia uhorských lekárov a prírodovedcov v BA / 1865, 1907

Ut 3.10.2023 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác
odporúčame!