koncert

Goblin (IT) + Persona Grata (SK)

Goblin je talianska kultová kapela, hrajúca symphonic/pro­gressive rock. V rámci Profondo rosso/Deep red World Tour 2015 vystúpia prvýkrát na Slovensku. Predkapelou bude Persona Grata.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Z dielne kapely Goblin pochádzajú soundtracky k najznámejším filmom Daria Argenta, režiséra milovaného a obdivovaného veľkým Quentinom Tarantinom, a to najmä vďaka jeho hororom, radiacim sa dnes už ku klasikám svetovej kinematografie.

Hudba Goblin je však nerozlučne spätá aj s filmami iných významných režisérov ako Bruno Corbucci, Joe D’Amato a tiež so “Zombiem” Američana George Romera.

Veľký úspech zaznamenal soundtrack k filmu “Profondo rosso” (dnes má už 40 rokov), len počas prvého roku od vydania bolo z neho predaných milión kópií, pričom v rebríčkpoch predávanosti Long Playing sa udržal 52 týždňov, z toho 16 figuroval na prvom mieste.

V 70-tych rokoch Goblin spolupracovali s Eddiem Offordom, producentom Yes, Emerson Lake and Palmer, Gentle giant atď., ktorý sa okamžite po vypočutí ich demo nahrávky podujal na produkciu ich albumu.

Skupina je mimoriadne aktívna aj na koncertnom poli, v posledných rokoch títo muzikanti absolvovali niekoľko úspešných svetových tournee so zastávkami napr. v Japonsku, Kanade, USA a v Európe, kde ako headlineri vystúpili na viacerých festivaloch.

V roku 2014 boli Goblin zaradení do programu festivalu MITO, kde sa stretávajú najlepší interpreti a tvorcovia klasickej a súčasnej hudby.

Persona Grata je progrocková skupina z Bratislavy, ktorú ako jediného slovenského interpreta v rámci žánrovej komunity uznávajú fanúšikovia na celom svete. Tvoria ju Nina Sivošová (spev, flauta), Martin Stavrovský (spev, gitara), Peter Luha (gitara), Matej Mikloš (klávesy), Ján Šteňo (bicie, perkusie) a Timo Strieš (basgitara).

Do širšieho povedomia sa Persona Grata dostala minulý rok po vydaní svojho debutového albumu Reaching Places High Above, obsahujúceho výber piesní z dlhoročnej tvorby. Vyzretá nahrávka okamžite zaznamenala vynikajúce ohlasy nielen v slovenskej progrockovej komunite, ale hlavne v zahraničí.

Pod vplyvom domácej artrockovej produkcie kapiel ako Collegium Musicum, či Fermata si vybudovala vlastný zvuk charakterizovaný invenčnou kompozíciou a komplexnými rytmami, a aj vďaka tomu sa jej vo svete rockovej hudby podarilo etablovať ako jednému z najlepších nezávsilých projektov v strednej a východnej Európe.

Začiatkom roka 2014 si Persona Grata vyslúžila uznanie na profesionálnej scéne v USA, konkrétne zo strany značky InsideOut Music, keď bola prizvaná na festival Progressive Nation At Sea. Festival sa konal v Miami v štáte Florida a Persona Grata tam ako jediný zástupca strednej Európy zdieľala
pódium s najväčšími rockovými hviezdami.

Organizátormi jedinečného taliansko-slovenského progrockového dvojkoncertu sú Taliansky kultúrny inštitút a Salek Production.

Vstupné:

  • 12,50 € (státie)

20 € (sedenie)

Odporúčame

divadlo

NeferNefer & Burlesque Show

Božská NeferNefer uvádza svoju Burlesque show. Zvodné vystúpenia rozkošných slečien sprevádza noblesa, humor, kvalitná hudba a...Viac
Pi 7.10.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
film

Krásne bytosti

Islandská dráma zachytáva drsné i magické dospievanie na periférii, krásy i krutosti detstva a temné zákruty chlapčenského...Viac
Ne 9.10.2022 / Artkino Za zrkadlom
odporúčame!
výstava

Dvadsať rokov Pamätníka Chatama Sofera

10.6.2022 - 9.10.2022 / Židovské komunitné múzeum
odporúčame!
iná akcia

Jesenná záhradná slávnosť na zámku Schloss Hof

Jeseň zahalí zámok Schloss Hof do nádherných zlatistých farieb. Počas jesennej slávnosti na idylickom zámockom statku sa môžete...Viac
Ne 9.10.2022 / Schloss Hof
odporúčame!