koncert
iná akcia

Beh pre pamäť národa

Sloboda je beh na dlhú trať. Tento rok na Slovensku bežíme za všetkých, ktorí sa nevzdali. Náš beh je v najlepšom slova zmysle symbolický. Váš dar však pre nás bude skutočnou pomocou. V Post Bellum dokumentujeme osudy pamätníkov 20. storočia, vzdelávame deti aj dospelých a zdokumentované príbehy rozprávame ďalej.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Vašou registráciou prispejete na rozšírenie online archívu Memory of Nations, ktorá zachytáva príbehy pamätníkov pre ďalšie generácie. V archíve je uložených viac ako 15 000 príbehov z Čiech, Slovenska a ďalších krajín. Zaznamenávame rozprávanie vojnových veteránov, preživších holokaust, politických väzňov, disidentov, či ľudí, ktorí inak trpeli počas totalitných režimov 20. storočia.

Pomôžete nám aj pri vzdelávaní študentov a dospelých prostredníctvom workshopov. Pri tvorbe a realizácií putovných výstav, blogov a podujatí pre verejnosť. 

Cieľom behu je tiež upozorniť na to, ako je dôležité zachovanie našej pamäti národa. V čase, keď vidíme, ako neznalosť a prekrúcanie minulosti alarmujúco ovplyvňujú súčasnú spoločnosť. 

Viac o Post Bellum

Pokiaľ nám v behu ide “iba” o najlepší čas, pamätníkom išlo o život, česť a slobodu. Počas Behu pre pamäť národa môžete bežať so spomienkou na konkrétne osoby, skupiny alebo hodnoty, ktoré považujete za dôležité. Napíšete si ich jednoducho na štartovacie číslo.

Online registrácia je už uzatvorená, registrácia je možná ešte priamo na mieste podujatia. V čase vyhradenom na registráciu 8:00 – 9:45 organozátor pridáva limitovaný počet 50 registrácií. Štartovné na mieste je 25€.

Praktické informácie.

---

Program 18. mája:

8:00 – 9:45 – registrácia na mieste a vyzdvihnutie štartových čísel pre online registrovaných na beh 5/10 kilometrov, detský beh (7 – 12 rokov) a symbolickú prechádzku na 1 kilometer

8:10 – 9:40 – koncert Modré Hory

9:45 – oficiálne otvorenie Behu pre pamäť národa

10:00 – štart behov 5/10 kilometrov, detského behu a prechádzky na 1 kilometer (poradie: detský beh, 5/10 kilometrov, prechádzka na 1 km)

12:30 – vyhlásenie výsledkov

13:00 – koncert Korben Dallas

15:00 – koniec podujatia

Na mieste bude zabezpečená možnosť kúpenia si nápojov aj jedla, detský program a počas celého trvania akcie bude spríjemňovať čas na štarte/v cieli DJ Škrupo.

Moderátori podujatia sú Zuzana Kovačič Hanzelová a Michael Szatmary

Prosíme, zvážte príchod na miesto MHD pre nižší počet parkovacích miest na mieste.

 

Odporúčame

iná akcia

My sme SAV

Najväčšie popularizačné podujatie My sme SAV: počas dvoch dní sa vám predstavia vedecké osobnosti a ich výskumy tak trochu inak...Viac
14.6.2024 - 15.6.2024 / Hviezdoslavovo námestie
odporúčame!
divadlo

Slúžky

Jean Genet: Slúžky. Čierna komédia a moderná klasika, ktorá skúma témy podriadenosti, identity a moci fantázie. Divadlo bez masky...Viac
Pi 21.6.2024 / V-klub (Véčko)
od vás odporúčame!
výstava

Božena Němcová: osobnosť – dielo - mýtus

Výstava konfrontuje dielo a životné reálie Boženy Němcovej s mýtom, ktorý sa začal utvárať už počas jej života. Pozornosť súčasne...Viac
16.5.2024 - 15.6.2024 / Univerzitná knižnica v Bratislave
odporúčame!
divadlo

Studio 34 - Party Show

Vychytená a uletená boogie woogie party show sa nesie v štýle 70´s. Originálny a plnokrvný živý jukebox spevákov a tanečníkov Red...Viac
Št 20.6.2024 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!