iná akcia

Noc múzeí a galérií v SNG

Strávte tohtoročnú Noc múzeí a galérií opäť najmä on-line! Spríjemnia vám ju novinky na čítanie, pozeranie a na kreatívny oddych pre deti aj dospelých. SNG priblíži aktuálne výstavy a znovu sa pozriete na stavbu rekonštruovaného areálu SNG Bratislava.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

V sobotu 15. mája budú brány našich galérií otvorené o trochu dlhšie. Strávte s nami tohtoročnú Noc múzeí a galérií offline návštevou galérie, ale najmä on-line! Spríjemníme vám ju novinkami na čítanie, pozeranie a na kreatívny oddych pre deti aj dospelých. Všetky pracoviská Slovenskej národnej galérie si pre vás pripravili bohatý program. Pripojte sa k nám!

Celý program nájdete na našom webe, Facebooku, Youtube a Instagrame SNG.

Program

12:00 - Namotávka: Erik Binder a cesta
Tvorivý tutoriál k výstave pre rodiny s deťmi. Inšpirujte sa princípmi diel Erika Bindera, vyskúšajte experimentovať s procesom tvorby a s prvkom náhody. Nalaďte sa na výstavu Avastýv. Labyrint Erika Bindera.

15:00 - Výstava 7x7 (návod na použitie)
Kurátor Dušan Buran predstaví nový výstavný projekt „7x7. Sedem slobodných úvah o umení" a jej návštevníkom poskytne návod ako čítať, vnímať a zažiť jednotlivé vrstvy siedmich vybratých kolekcií priamo v priestore galérie.

16:00 - Zbieram, triedim, vytváram - ako zo svojej zbierky vytrieskať čo najviac?
Článok s tvorivými aktivitami vás prevedie svetom zberateľskej vášne, ktorá je typická pre múzeá a galérie, ale je blízka aj mnohým z nás. Inšpirujte sa umením, hľadajte nové kontexty vašich zozbieraných predmetov a ukážte ich svetu v novom svetle.

17:00 - Vo výklade
Nový výstavný cyklus SNG Vo výklade bude vo verejnom priestore predstavovať diela vizuálneho umenia reagujúce na aktuálne otázky súčasného spoločenského života. Projekt a prvé vystavené dielo Petra Bartoša venujúce sa téme bratislavského podhradia vám predstaví kurátorka Katarína Bajcurová. Príďte nazrieť do okna Esterházyho paláca!

18:00 - Skryté poklady knižnice SNG
Spoznajte jedinečné knižné tituly zo zbierky šľachtickej knižnice rodiny Stieger Zamoyski, ktoré sa nachádzajú vo fonde knižnice Slovenskej národnej galérie.

20:30 - Sedem zastavení na stavbe SNG: predtým a potom
Ani tento rok počas Noci múzeí a galérií v SNG nezabúdame na tému rekonštrukcie areálu SNG Bratislava. Keďže podobnej úlohe čelili kolegovia pred päťdesiatimi rokmi a túto úlohu neriešime ako prví, pozrieme sa pre zmenu viac do histórie. Zastavte sa s Alexandrou Kusou v siedmich situáciách na stavbe galérie, na ktorých si ukážeme, ako to bolo predtým a vysvetlíme, prečo smerujeme k vysnívanému potom.

Vstup je voľný

Pozrite si kompletný program NMaG 2021

Odporúčame

koncert

Dobrý tlak: Boys Noize

So 13.11.2021 / Nová Cvernovka
odporúčame!
party

Indietronica

Pi 5.11.2021 / Dunaj˜
odporúčame!
film

Festival Slobody

3.11.2021 - 17.11.2021 / Bratislava
odporúčame!
koncert

Slobodná Európa

Slobodná Európa sa po roku a pol vrátila na koncertné pódiá, aby si uctila pamiatku, nedávno zosnulého zakladateľa kapely Braňa...Viac
So 20.11.2021 / Majestic music club
odporúčame!