koncert
festival
iná akcia

Doma dobre: Gleb, Meowlau X Val, Šukovci

Aj tento rok organizuje festival Pohoda spolu s neziskovou organizáciou Depaul Slovensko charitatívne podujatie Doma dobre. Cieľom je pomôcť ľuďom bez domova, šíriť osvetu a upozorniť spoločnosť na skutočné problémy ľudí bez domova, pre ktorých je zima kritickým obdobím. Podujatie Doma dobre zároveň podporuje výzvu „Adoptuj si posteľ“, za ktorou stojí Depaul Slovensko. Od 13:00 do 17:00.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Podujatie svojím hudobným vystúpením prídu podporiť Gleb, Meowlau X Val a folklórna skupina Šukovci. Súčasťou podujatia bude aj diskusia na tému "O bytoch a ľuďoch". Pozvanie prijali pracovníčka pre bytové otázky Dominika Köhler, terénny sociálny pracovník Ján Mock a moderovať bude redaktor týždenníka .týždeň Michal Oláh.

Koncerty aj diskusia podujatia Doma dobre budú zároveň naživo streamované na FB stránkach festivalu Pohoda, Depaul Slovensko, Denníka N, .týždňa a portálu aktuality.sk.

Výzva Adoptuj si posteľ

Ročne sa na zariadenia organizácie Depaul Slovensko obráti viac ako dvetisíc ľudí v núdzi. Poskytujú im teplé jedlo, ošatenie, sociálne poradenstvo, bezpečie postele a to najdôležitejšie – pomocnú ruku a prijatie od pracovníkov organizácie Depaul. Pre organizáciu Depaul je však zima finančne veľmi náročná. „Adopciou postele“ formou pravidelného daru tak podporovatelia pomôžu organizácii Depaul byť oporou pre každého, kto sa na nich obráti.

Vstup voľný - návštevníci ale budú môcť podporiť zbierku určenú na pomoc ľuďom bez domova. Podporiť Nocľaháreň Depaul je možné aj zaslaním prázdnej SMS na číslo 827 (pomoc v hodnote 3€) alebo „adoptovaním si postele“. Viac o práci a pomoci ľuďom bez domova sa dozviete na webe depaul.sk a adoptujsipostel.sk.

PREČO SI ĽUDIA BEZ DOMOVA ZASLÚŽIA NAŠU POMOC?

Ľudia bez domova sú ako my. Mnohí stratili zamestnanie, milovanú osobu alebo trpia vážnou chorobou. Depaul Slovensko je nezisková organizácia, ktorá sa snaží pomáhať všetkým, ktorí zostali na ulici. Pretože ulica nie je a pre nikoho nemôže byť domov.

AKO SA DOSTAŤ NA PODUJATIE DOMA DOBRE

K areálu sa dá dostať autom alebo taxíkom priamo na adresu Ivanská cesta 32, Bratislava. Využiť sa dá aj MHD – pri cestovaní autobusmi 69 a 96 smerom na letisko vystúpiť na zastávke Fafruny (na znamenie), z ktorej je to cca 10 minút pešo cez nadjazd.

Viac informácií na: www.depaul.sk a www.pohodafestival.sk.

FB event

V uliciach Bratislavy sa pohybuje okolo 4 000 ľudí bez domova. Služby nízkoprahovej nocľahárne využíva každoročne viac ako 1 000 ľudí. Pracovníci organizácie Depaul Slovensko sa starajú o to, aby ľuďom bez domova poskytli teplo, stravu a základné služby bez ohľadu na to, v akom stave prídu.

Okrem iného tu dostanú hygienické potreby a v prípadne záujmu i sociálne poradenstvo a pomoc pri hľadaní práce. Festival Doma dobre chce upozorniť na fakt, že v čase pandémie sú ľudia bez domova mimoriadne zraniteľnou skupinou. Budeme radi, ak sa pripojíte k prenosu z nocľahárne a prispejete na pomoc ľuďom bez domova.

 

Odporúčame

film

Asteroid City

Nový film Wesa Andersona Asteroid City sa odohráva vo fiktívnom americkom púštnom meste v roku 1955. Asteroid City by bolo úplne...Viac
Kino Mier Modra / Amfiteáter Senec / Kino Nostalgia / Amfiteáter Pezinok / Kino Záhoran
odporúčame!
party

Depeche Mode Before/Afterparty

27.5.2023 - 29.5.2023 / Pink Whale
odporúčame!
divadlo

Revízor

31.5.2023 - 13.6.2023 / Divadlo Astorka Korzo ´90
odporúčame!
koncert

Fever 333 (USA)

Kalifornské trio Fever 333 je nezastaviteľná smršť energie s unikátnym zvukom, za ktorý bolo hneď s debutovým EP nominované na...Viac
St 7.6.2023 / Majestic music club
odporúčame!