koncert

BJD2022: Cyrille Aimée

Cyrille Aimée je francúzska jazzová speváčka s americkou kariérou. Vyhrala súťaže Montreux Jazz Festival Competition a Sarah Vaughan International Jazz Competition, a bola finalistkou Thelonious Monk International Jazz Competition. New York Times označil Aimée ako zmes Michaela Jacksona a Sarah Vaughan, ktorá stojí jednou nohou v tradíciách, druhou v súčasnom zvuku.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Zažiarila po boku legiend ako David Sanborn, Wynton Marsalis, alebo Christian McBride, ale aj sólo iba so svojim spevom a looperom. Za coververziu pesničky “Marry Me a Little” Stephena Sondheima bola nominovaná na cenu Grammy. Cyrille je talentovaná, zábavná, kultivovaná, a šarmantná, s okamžite rozpoznateľným hlasom.

Narodila sa vo francúskom mestečku, v ktorom sa každoročne konal Django Reinhardt Festival - prvou jej inšpiráciou bol prirodzene gipsy jazz. Ako teenagerka spievala v parížskych kluboch, ktoré čoskoro vymenila na tie najznámejšie jazzové na Manhattane. So svojou kapelou Surreal Band miešala jazz, folk, swing, a francúzske elementy, na začiatku sólovej dráhy hrala inovatívny mix brazílskej hudby, gipsy jazzu a tradičného pesničkárstva. 

Improvizácia pre Cyrille Aimée nie je len technikou, je to spôsob života, ktorý jej umožnil podeliť sa o svoj pútavý hlas a iskrivú kreativitu so svetom, a priviedol ju aj na nečakané cesty. Nie je náhoda, že tretina jej albumov sú koncertné nahrávky.

Denné vstupné od 23€, permanentka na Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa od 79€

Koncert Richarda Bonu bude v rámci Bratislavských Jazzových Dní Slovenská sporiteľňa, pozrite si celý program festivalu.

Odporúčame

film

15×15×5 (Minisalon 1984)

Filmová esej o hraniciach slobody, rámcovaná príbehom unikátneho československého výtvarného experimentu v dobe normalizácie. V „...Viac
27.2.2024 - 28.2.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

Pressburger Fight Club

Po vyhlásení autonómie na jeseň 1938 vrcholí na Slovensku silná vlna antisemitských nálad. Židov nemá kto chrániť, musia sa...Viac
25.3.2024 - 3.4.2024 / DPOH
odporúčame!
koncert

Chiki Liki Tu-a

Koncert prešovskej alternatívnej legendy, ktorá sa vo svojich skladbách necháva inšpirovať veľkým množstvom hudobných štýlov a...Viac
Pi 15.3.2024 / Pink Whale
odporúčame!
iná akcia

Poradenstvo pri rozvode

11.3.2024 - 10.6.2024 / Staromestská knižnica - pobočka Panenská
odporúčame!