koncert

BJD2022: Cyrille Aimée

Cyrille Aimée je francúzska jazzová speváčka s americkou kariérou. Vyhrala súťaže Montreux Jazz Festival Competition a Sarah Vaughan International Jazz Competition, a bola finalistkou Thelonious Monk International Jazz Competition. New York Times označil Aimée ako zmes Michaela Jacksona a Sarah Vaughan, ktorá stojí jednou nohou v tradíciách, druhou v súčasnom zvuku.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Zažiarila po boku legiend ako David Sanborn, Wynton Marsalis, alebo Christian McBride, ale aj sólo iba so svojim spevom a looperom. Za coververziu pesničky “Marry Me a Little” Stephena Sondheima bola nominovaná na cenu Grammy. Cyrille je talentovaná, zábavná, kultivovaná, a šarmantná, s okamžite rozpoznateľným hlasom.

Narodila sa vo francúskom mestečku, v ktorom sa každoročne konal Django Reinhardt Festival - prvou jej inšpiráciou bol prirodzene gipsy jazz. Ako teenagerka spievala v parížskych kluboch, ktoré čoskoro vymenila na tie najznámejšie jazzové na Manhattane. So svojou kapelou Surreal Band miešala jazz, folk, swing, a francúzske elementy, na začiatku sólovej dráhy hrala inovatívny mix brazílskej hudby, gipsy jazzu a tradičného pesničkárstva. 

Improvizácia pre Cyrille Aimée nie je len technikou, je to spôsob života, ktorý jej umožnil podeliť sa o svoj pútavý hlas a iskrivú kreativitu so svetom, a priviedol ju aj na nečakané cesty. Nie je náhoda, že tretina jej albumov sú koncertné nahrávky.

Denné vstupné od 23€, permanentka na Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa od 79€

Koncert Richarda Bonu bude v rámci Bratislavských Jazzových Dní Slovenská sporiteľňa, pozrite si celý program festivalu.

Odporúčame

výstava

Nick Brandt (USA)

3.11.2022 - 30.11.2022 / Dom umenia, Národné osvetové centrum
odporúčame!
iná akcia

Zašime nedostatky - vzdelávací seminár o móde

7.12.2022 - 7.12.2022 / Nová Cvernovka
odporúčame!
koncert

We Are Scientists (USA)

So 8.4.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Pán mravcov

Ut 29.11.2022 / Kino Mladosť
odporúčame!