koncert
iná akcia
literárna akcia

BRaK: warm-up w. Lana Bastašić / Blanch

Uvedenie knihy Chyť zajaca od bosniackej autorky Lany Bastašić. Kľukatý road trip do minulosti jedného priateľstva a štátu, čo prestali existovať. Sára, ktorá už dvanásť rokov žije mimo Balkánu, sa vracia do rodnej Bosny, aby s Lejlou podnikla cestu do Viedne. Majú sa tam stretnúť s Lejliným bratom, ktorý na začiatku vojny v 90. rokoch bez stopy zmizol.
Táto akcia sa konala v minulosti

Lana Bastašić patrí medzi najmladšie predstaviteľky súčasnej literárnej scény v Európe a je dôležitým hlasom krajín bývalej Juhoslávie. Za tento debutový román získala v roku 2020 Cenu Európskej únie za literatúru. Kniha vyšla v dvadsiatich jazykoch a teraz vychádza po slovensky.

Blanch (sólo) je projekt hudobníčky a skladateľky Biancy Mackovej, ktorým prezentuje svoje autorské skladby sama, komorne, len v sprievode gitary. Jej tvorba sa nesie v tónoch melancholického indie folku a soulu, ktoré o to viac vyniknú v tomto sólovom prevedení. Na slovenskej scéne sa presadila skladbou Over Hills, ktorá bola nominovaná v rámci cien Radio_Head Awards 2018, z ktorých si napokon odniesla cenu Nadácie Advance Investments. Debutový album Delusion vydala v roku 2019 pod vydavateľstvom Slnko Records a na konci roku 2021 vyšiel druhý štúdiový album VERACITY a rok na to sólové EP ethereal grounds. 

Spolu s autorkou sa v diskusii predtaví aj prekladateľka Milina Svítková. Podujatie moderuje Mário Gešvantner. Ukážku z knihy prečíta Daniela Droppová.

Pozrite si komletný program festivalu BRaK, ktorý sa koná od 2. do 4. júna v Novej cvernovke.

Odporúčame

divadlo

Nebojsa

Rozprávka o tom, ako Maruška a Nebojsa stretli nielen dvanásť mesiačikov.Viac
8.3.2024 - 6.4.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra
KIDSTOWN odporúčame!
film

Monty python a Svätý Grál

Kultová čierna komédia legendárnej britskej komickej skupiny Monty Python je svojráznou adaptáciou legendy o kráľovi Artušovi (...Viac
Kino Nostalgia / Kino Kultúrka Stupava
odporúčame!
divadlo

Debris Company: Hunger

29.2.2024 - 18.3.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
divadlo

NeferNefer & Burlesque Show

Božská NeferNefer uvádza svoju Burlesque show! Zvodné vystúpenia rozkošných slečien sprevádza noblesa, humor, kvalitná hudba a...Viac
15.3.2024 - 20.4.2024 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!