koncert

BJD 2023: Reuben James (UK)

Britský klavirista, spevák a skladateľ Reuben James nahrával a vystupoval s megahviezdami ako Joni Mitchell, Bonnie Raitt, Herbie Hancock, John Legend, Sam Smith a Tom Misch. Ako klavirista ovláda virtuózne jazzové techniky, ako spevák má sladký, jemný soulful hlas.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
 

Ako bude znieť na jazzákoch silno naznačuje nástrojové obsadenie jeho tria: grand piano, kontrabas, bicie. Reuben James je na ostrovoch považovaný za jedného z najkreatívnejších umelcov na jazzovej scéne.

Kariéru Reuben Jamesa odštartovalo spoluautorstvo piesní pre album “The Thrill Of It All” Sama Smitha, spolu s Marcusom Mumfordom je autorom aj hudby do úspešného serálu Ted Lasso. Jeho najväčšou inšipráciou sú mená ako Frank Ocean, D'Angelo, Erykah Badu, John Legend, a Robert Glasper.

Reuben James časom vyvinul aj svoj vlastný, jedinečný zvuk a štýl - a stal jedným z najzaujímavejších hlasov britskej hudby. S vlastnou tvorbou debutoval pred štyrmi rokmi, jeho single boli vysoko v rebríčkoch BBC aj Jazz FM. Za ten čas vydal tri albumy, na tohtoročnom aktuálnom “Champagne Kisses” hosťovali slávni hudobníci ako Tom Ford, Braxton Cook, a Roy Ayers. Jeho tvorba na všetkých platformách nazbierala už vyše 50 miliónov prehratí.

Pozrite si program Bratislavských Jazzových Dní Slovenská sporiteľňa 2023

Odporúčame

divadlo

Špina

Špina je silným intímnym príbehom s prvkami balady a folklóru, no s poriadnou dávkou irónie a zručnej spoločenskej kritiky...Viac
Št 20.6.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
iná akcia

Komentované prehliadky budovy YMCA

Št 15.8.2024 / YMCA
odporúčame!
vážna hudba

Percussion Collective

V auguste budú Hudobné záhrady pokračovať koncertom slovenského tria Percussion Collective v zložení Adam Druga, Peter Solárik a...Viac
So 3.8.2024 / Sad Janka Kráľa
odporúčame!
koncert

Piknik vo Vodárenskej záhrade

Piknik vo Vodárenskej záhrade ponúka relax v prírode spojený s rôznymi aktivitami pre deti a rodiny.Viac
23.6.2024 - 25.8.2024 / Vodárenská záhrada
odporúčame!