koncert

Alyona Alyona

Alyona Alyona, jedna z najvýraznejších ukrajinských raperiek súčasnosti, vystúpi aj v Bratislave. Na pozadí ukrajinských panelákov, predstaví tvrdý a nekompromisný východoeurópsky flow, aký možno nájsť len na tejto scéne. Alyona Alyona sa dostala aj do toihtoročného lineupu festivalu Pohoda.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Napriek tomu, že popri svojich zamestnaniach rapovala už viac ako 10 rokov, jej kariéra vystrelila v roku 2018, keď vyšiel jej debutový videoklip “Ribki”, ktorý sa na Ukrajine stal virálnym hitom. Nebol to len videoklip, bol to statement. Ako plus-size žena premávajúca sa v trblietavých bikinách na vodnom skútri v ňom veľmi jasne nastolila tón, ktorý od nej máme očakávať.

Rovnako všetky jej ďalšie videá, v ktorých hrdo tancuje ako kráľovná ulice pred sídliskami svojho rodného mesta Baryshivka, či v ktorých sa inscenuje ako rozprávková matriarcha v dystopickom svete, majú milióny zhliadnutí. Jej slová sa valia, syčia a prúdia rýchlosťou, s ktorou dokonca aj jej beaty len ťažko držia tempo.

Napriek tomu v nich Alyona Alyona stíha doručiť silné posolstvá o ženách za hranicami typického klišé krásy, či o mladých ľuďoch opúšťajúcich domovinu. Navyše rapuje vo svojom rodnom, ukrajinskom jazyku.

Aktuálne pracuje ako dobrovoľníčka v lekárni v jej rodnom mestečku Baryshevka ležiacom len 30 kilometrov východne od Kyjeva. V hlavnom meste Ukrajiny je väčšina jej tímu, vrátane DJ-a Nikolaya. 

Vstupné 15€ v predpredaji, 18€ na mieste

Odporúčame

výstava

Do Nothing, Feel Everything

29.6.2022 - 15.8.2022 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!
výstava

Príroda vášho detstva

29.5.2022 - 2.10.2022 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!
výstava

Vo výklade: Ivan Matušík - Zuckermandel

22.6.2022 - 4.9.2022 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Služobníci

Po 8.8.2022 / T3 - kultúrny prostriedok
odporúčame!