festival
letný festival

Pohoda 2022

Prvé mená Pohody 2022, Nick Cave & The Bad Seeds či Black Pumas, dnes doplnili viacerí prepotvrdení účinkujúci. Na 24. ročníku vystúpia aj The Libertines, Richie Hawtin, Metronomy, Wolf Alice, slowthai, The Comet is Coming, Paula Temple, shame, Marina Satti, Yves Tumor, Squid, Injury Reserve, Bazookas, Emel Mathlouthi, Hatari, Pengshui, Shht, Space Lady, Malox a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs.
07.07.2022, Št - 09.07.2022, So
Letisko Trenčín

Nick Cave & The Bad Seeds / Black Pumas / The Libertines / Richie Hawtin

Metronomy / Wolf Alice / slowthai / The Comet Is Coming / shame / Squid

Yves Tumor / Paula Temple / Marina Satti / Injury Reserve / Pengshui

Shht / Space Lady / Malox  / Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs / Hatari

Bazookas / Emel Mathlouthi

Väčšina vyššie spomenutých umelcov mala pôvodne vystúpiť na festivale už minulé leto, no náplasťou za trpezlivosť fanúšikov bude fakt, že na Pohodu prídu viacerí z nich so skvelými hudobnými novinkami. Evening Standard spomína v rebríčku najlepších doposiaľ vydaných nahrávok roka 2021 slowthai-ov album Tyron, spoluprácu dvojice Nick Cave a Warren Ellis – CarnageBright Green Field od Squid či Blue Weekend od Wolf Alice.

Posledný menovaný je aktuálne nominovaný na Mercury Prize, pričom mená víťazov sa dozvieme už dnes večer. Novinka Wolf Alice je s priemerom 91 zo 100 aktuálne druhým najvyššie hodnoteným albumom v zozname agregátora renomovaných recenzií Metacritcs. Podľa Guardianu sa kapele podarilo masívne ambície výnimočne dobre naplniť a podľa DIY píše, že sa každá pieseň vo výsledku javí ako absolútny vrchol toho, čím by mohla byť.

Oficiálna stránka festivalu

Odporúčame

koncert

Koncert pre všímavých

Koncert pre všímavých bude po ročnej prestávke opäť s návštevníkmi a so skvelým obsadením. Do Novej Cvernovky si prídu s nami...Viac
St 17.11.2021 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Zátopek

So 23.10.2021 / Kino Nostalgia
odporúčame!
party

Nočná w/ Schwefelgelb

Pi 19.11.2021 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Duna

Veľkolepé sci-fi dobrodružstvo prichádza! Paul Atreides je mladý muž s výnimočným darom, ktorému bol predurčený osud, akému...Viac
Kino Pezinok / Kino Mier Modra / Kino Nostalgia / Kino Záhoran / Kino Mier Senec / Kino Film Europe / Cinema...
odporúčame!