festival
letný festival

Pohoda on the Ground

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň. Jedným z leitmotívov festivalu je podpora domácej klubovej scény, ľudia z desiatich klubov naprieč celým Slovenskom pripravia väčšiu programu. O hlavné pódium sa postará samotný festival. Dvadsiaty štvrtý ročník Pohody sa opäť presúva o rok, plná verzia festivalu bude v dňoch 7. – 9. júla 2022
odporúčame!
07.07.2021, St - 11.07.2021, Ne
Letisko Trenčín

Kurátormi dvoch klubových pódií Pohody on the Ground sú Hangár, Bombura, Fuga, Diera do sveta, Stromoradie, 69, Collosseum, WAX, Záhrada a Hájovňa. Na letisku bude pristavená aj električka T3 - kultúrny prostriedok, ktorá si tu urobí medzipristátie pred presunom na nové bratislavské miesto.

„Pohoda sa vracia na zem. Kapacitou, ktorá je porovnateľná s jej začiatkami i dôrazom na klubovú scénu. Kluby sú pre hudbu podstatné, vytvárajú celoročné zázemie pre muzikantov a miestne komunity. Baví nás tvoriť inú podobu Pohody, hra s priestorom i programom, hlavne sa veľmi tešíme na stretnutie s návštevníčkami a návštevníkmi už čoskoro na letisku v Trenčíne“, vraví Michal Kaščák z tímu Pohody.

V rukách Pohody bude hlavný stage zameraný na zahraničné kapely, pričom program sa na rozdiel od toho klubového meniť v rámci jednotlivých dní nebude. Známe sú už aj prvé mená – z britských ostrovov prídu experimentálno-rockové kapely Black MidiBlack Country, New Road, post-punkoví Dry Cleaning či grimeoví pankáči Pengshui.

Z metropoly francúzska príde gruzínska kapela Murman Tsuladze a konžská kapela Fulu Miziki predvedie, ako je možné premeniť odpadky na jedinečnú umeleckú výpoveď, energiu a skvelú zábavu.

Festival otvorí unikátne galapredstavenie hudobno-pracovnej skupiny Vrbovskí víťazi s Komorným orchestrom mesta Trenčín.

Silné zastúpenie bude mať aj nehudobný program. Obdobný prístup kurátorovania ako v hudbe prinesie aj Visual stage, ktorý ponúkne priestor na realizácie kultúrnym centrám: Nástupište 1-12 Topoľčany, Nová Synagóga Žilina, Periférne centrá Dúbravica, Kunsthalle Bratislava, Vlastivedné múzeum Galanta a každý deň sa s inou performance predstaví aj Transart Communication – Kassákovo centrum intermediálnej kreativity "K2IC" z Nových Zámkov.

Pohoda on the Ground privíta aj súčasný cirkus v podaní 13-tich študentov francúzskej cirkusovej školy Ésacto ‘Lido. Šou, ktorá vznikne v priebehu nadchádzajúcich týždňov, bude režírovať Christophe Lafrague. Návštevníci môžu očakávať kuriózne vystúpenia s mixom žonglovania, balansovania, akrobacie, tanca či kúskoch na čínskych póloch, trapézoch a lanách. Návštevníkov čaká tiež zaujímavý literárny program, rôzne športové aktivity (futbal, skatepark), či diskusie.

Súčasťou festivalu budú aj aktivity, ktoré počas klasických veľkých Pohôd nie sú možné – návštevníci budú môcť napríklad používať kolieskové korčule, kolobežky či boardy. K dispozícii budú mať celú dvojkilometrovú pristávaciu dráhu letiska Trenčín.

Väčšina programu bude na mieste, kde sa zvyčajne nachádza hlavný stage a to v unikátne riešených priestoroch, časť programu prebehne aj v bývalom vojenskom radari letiska. Stanovať sa bude v srdci festivalu (okolo miesta kde bývali slnečnice) a súčasťou areálu bude aj „autokemping“, v ktorom si budú môcť zaparkovať kempujúci auto hneď vedľa stanu.

Klubové pódiá

 

 

Predpredaj na webe festivalu Pohoda

Vstupenka na jeden deň 59€, junior a ZŤP 49€, parking 19€, autokemp 29€, karavan 39€ 

Kapacita a ďalšie info

Kapacita jednotlivých dní je nastavená na 1000 ľudí – zatiaľ vrátane účinkujúcich a produkcie. 17. mája tak organizátori dajú do predaja 650 lístkov na jednotlivé dni. Festival otvorí svoje brány každý deň o 11:00, program sa začne o 15.00 a skončí sa tradičným vítaním slnka. Areál festivalu bude nutné opustiť do 10.00 nasledujúceho dňa. Viacdňové lístky sa predávať nebudú. Ak si niekto kúpi lístky na viac dní, bude musieť po každom absolvovanom dni opustiť areál a opätovne prejsť bránami festivalu a podstúpiť všetky procedúry v súlade s nariadeniami a odporúčaniami platnými v tom čase. Účasť potvrdených zahraničných mien je zmluvne podmienená tým, že to budú umožňovať opatrenia platné začiatkom júla v krajine odkiaľ prichádzajú i opatrenia platné na Slovensku.

  

Organizátori zároveň pracujú na presunutí čo najviac na rok 2020 potvrdených umelcov na rok 2022, plná verzia festivalu bude v dňoch 7. – 9. júla 2022.

Thom Yorke UK / Glass Animals UK / Jenny Hval NO / Richie Hawtin UK/CAN

 

slowthai UK / Floating Points UK / FKA twigs UK / TNGHT UK

 

The Libertines UK / Metronomy UK / Wolf Alice UK / Archive UK

 

Black Midi UK / Black Country, New Road UK / Kokoroko UK / Shame UK

 

Frank Carter & The Rattlesnake UK / Paupiére CAN / Paula Temple UK

 

Iva Bittová & Dunaj CZ / Hatari IS / Acid Arab FR / Injury Reserve US

Crack Cloud CAN / Shht BE / Poil FR  / Trupa Trupa PL / Bazzookas NL

 

Wooze UK / Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs UK / Pengshui UK / The Space Lady US

 

Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou MA / Marina Satti & Fonés GR / Liraz IL

 

Malox IL / Murman Tsuladze GA / Emel Mathlouthi TN / Tomáš Klus CZ

 

Stormzy UK  /  ZHU USA / Kevin Morby USA

 

Likke Li SE /   / Yves Tumor USA / Chai JP

 

The Comet Is Coming UK /  JPEGMAFIA USA  / The HU MN

Parcels AUS /  Confidence Man AUS 

 

Oficiálna stránka festivalu

Odporúčame

letný festival

Festival Atmosféra 2021 - vypredané

6.8.2021 - 8.8.2021 / Hontianske Nemce - Vinice
odporúčame!
výstava

Akcia ZET - umenovedná výprava

19.11.2020 - 27.6.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Cinevitaj 2021

Prehliadka talianskej kinematografie v rámci festivalu Dolce vitaj! 5 filmov v Kine Lumiére v júni a v júli. Na programe...Viac
15.6.2021 - 13.7.2021 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Fink (UK)

Anglický hudobník Fink príde na budúci rok (2022) do Bratislavy predstaviť pripravovanú kolekciu IIUII (It Isn’t Until It Is)...Viac
Št 12.5.2022 / Majestic music club
odporúčame!