koncert
iná akcia
trh / gastro

Francúzsky deň 2023

Francúzsky deň sa opäť po roku vracia do srdca Bratislavy na Hlavné námestie. Po jedenástykrát oslávime s obyvateľmi a návštevníkmi hlavného mesta francúzsky štátny sviatok, pri príležitosti výročia Dobytia Bastily.
Táto akcia sa konala v minulosti

Francúzsky deň sa opäť vracia do srdca Bratislavy na Hlavné námestie. S obyvateľmi a návštevníkmi hlavného mesta oslávime francúzsky štátny sviatok, pri príležitosti výročia Dobytia Bastily, už po jedenástykrát. Bastilu ako symbol „Starého režimu“ napadli a dobyli Parížania 14. júla 1789. Táto udalosť zaznamenala začiatok Veľkej francúzskej revolúcie (1789 – 1799), počas ktorej boli po prvý raz položené základy ľudských práv.

Na Hlavnom námestí sa návštevníci budú môcť poprechádzať po francúzskom trhu: dvadsiatka stánkov ponúkne od 14:00 občerstvenie vo forme lahodných dezertov, syrov či nápojov. Okrem francúzskych farieb a chutí si prídu na svoje aj milovníci francúzskeho jazyka, športu či kozmetiky. Len krok od Hlavného námestia budú vo Francúzskom inštitúte prebiehať kreatívne animácie pre deti a mládež i burza francúzskych kníh, ateliér virtuálnej reality. Pre návštevníkov sú pripravené ukážkové hodiny francúzštiny s našimi lektormi.

O 17h bude slávnostný príhovor jeho excelencie, Francúzskeho veľvyslanca na Slovensku Pascala Le Deunff. Nasledovať bude príhovor pani Tatiani Kratochvílovej v mene primátora Matúša Vallu a príhovor starostu Starého Mesta pána Mateja Vagača.

Bezplatný kultúrny program prinesie hudobné vystúpenia a koncerty. Vystúpi Lucia Bujnová s kapelou a finalisti súťaže Spievam po francúzsky.

Od roku 2011, Francúzske veľvyslanectvo,  Francúzsky inštitút na Slovensku a Francúzsko-slovenská obchodná komora oslavujú francúzsky štátny sviatok s obyvateľmi a návštevníkmi slovenského hlavného mesta.

Odporúčame

divadlo

Studio 34 - Party Show

Vychytená a uletená boogie woogie party show sa nesie v štýle 70´s. Originálny a plnokrvný živý jukebox spevákov a tanečníkov Red...Viac
8.12.2023 - 19.1.2024 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

0tras & Teória odrazu & Veľká Potreba

Koncert legiend slovenského alternatívneho rocku.Viac
So 27.1.2024 / Pink Whale
odporúčame!
film

Karaoke Blues

Nový film Akiho Kaurismäkiho. Melancholicky romantická komédia, ktorá získala Cenu poroty na MFF Cannes 2023, rozpráva príbeh...Viac
Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava / Kino Nostalgia
odporúčame!
divadlo

Konformista

Príbeh o túžbe nájsť svoje miesto v spoločnosti aj za cenu krvi.Viac
13.12.2023 - 11.1.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!