koncert
vážna hudba

Adventný koncert - online

Členovia Slovenského komorného orchestra s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom pozývajú na nedeľný online Adventný koncert.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Záznam koncertu môžete sledovať na stream.filharmonia.sk o 16.00. Po odvysielaní v nedeľu 5. decembra Adventný koncert SKO ostáva v hudobnom archíve na tej istej adrese.

Na programe sú dve symfonické diela - Symfónia č. 5 B dur, D. 485 Franza Schuberta z roku 1816 a slávna Mozartova Symfónia č. 40 g mol, KV 550, ktorú  skomponoval v roku 1788.

Piata symfónia Franza Schuberta bola v 19. storočí známa ako „symfónia bez trúbok a bicích“, no absentujú v nej i klarinety. Zo všetkých autorových symfónií vyžaduje najmenšie obsadenie. Dielo si získalo obdiv najmä vďaka Schubertovej melodickej invencii, odvážnej harmónii a majstrovskej polyfónii.  Symfónia g mol, KV 550 patrí do Mozartovej záverečnej symfonickej trilógie.

Naplno sa v nej odzrkadľuje skladateľov vrcholný štýl, v ktorom sa oveľa výraznejšie než predtým prikláňa k tragickejším výrazovým polohám a kontrapunktu.

 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor CULTUS Ružinov. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.