iná akcia

Vegánske hody 2013

Vegánske hody Vám už tradične prinášajú možnosť presvedčiť sa o tom, že hodovať sa dá aj bez utrpenia zvierat. Profesionálni aj amatérski kuchári a kuchárky Vám budú prezentovať rôzne lahôdky.

Táto akcia sa konala v minulosti

Profesionálni aj amatérski kuchári a kuchárky Vám budú prezentovať rôzne lahôdky – od tradičných domácich jedál, až po exotické špeciality – to všetko bez akýchkoľvek živočíšnych produktov – žiadne mäso, mlieko, vajcia, med, živočíšne emulgátory alebo produkty z nich. To všetko Vás tento rok čaká v honosnom priestore Medickej záhrady a pod záštitou mestskej časti Bratislava – Staré mesto!

Reštaurácie:

Veľkou novinkou je spolupráca Vegánskych hodov s profesionálnymi reštauráciami, takže okrem množstva amatérskych kuchárov a kuchárok sa o pestrú ponuku vegánskych lahôdok postarajú aj profesionálne bratislavské reštaurácie.

Veggie
Huy Vege
Veg Life
Good Five
Edo-Kin
Biela Ľalia

Program:
Sea Sheperd – Sid Thomas
(prezentácia s diskusiou)
Našim hosťom zo Sea Shepherd bude, ako sám hovorí, večne mladý, 62– ročný anglický aktivista za práva zvierat Sid Thomas. Sid počas svojej vyše 25-ročnej “kariéry” sabotoval viac ako 200 honov na líšky, 2 mesiace slúžil na lodi Bob Baker a neskôr aj na vlajkovej lodi Sea Shepherd, Steve Irwin. Na Stevovi pracoval pol roka a zúčastnil sa dovtedy najväčšej operácie v Južnom Oceáne pod menom ZERO TOLERANCE. Sid príde na tohtoročné Vegánske Hody porozprávať o organizácii Sea Shepherd, podeliť sa o svoje zážitky z Antarktídy a zároveň odpovedať na všetky Vaše otázky.

Otevři oči – Marek Voršilka – “Mýty ve vlastních řadách aneb i veg*ni se někdy mýlí”
(prednáška s diskusiou)
“Je veganství a vegetariánství zdravé? Je třeba brát vitamín B12? Jaké jsou jeho spolehlivé zdroje? Snědl by Marek termita? Je současná konvenční strava přirozená? Jaký je rozdíl v životě masné a mléčné krávy? Znamená veganství automaticky život bez krutosti? Je vše, co je přirozené zároveň i správné? Má cenu řešit éčka za každé situace? Jak být nejlépe pozitivním příkladem okolí?”

Agrokruh – Ján Šlinský
(prezentácia s diskusiou)
Na Vegánskych hodoch budete mať možnosť vypočuť si prednášku Ing. Jána Šlinského na tému “Zelenina z Agrokruhu – prírode aj ľuďom k duhu – praktický spôsob vytvárania svojpomocných samozásobiteľských záhrad.”

Lesoochranárske zoskupenie Vlk/Arolla Films – Strážca divočiny
(premietanie a diskusia s autormi)
Z pohľadu prírody je to nedávno, čo sa divočina rozprestierala po celej Európe. Dnes jej zostávajú posledné pevnosti. Jednou z nich je tajomná Tichá dolina v slovenských Tatrách. Jej odľahlé rokliny a čarovné pralesy sú domovom pre asi štyridsať medveďov, ktoré tu môžu žiť bez akýchkoľvek konfliktov s človekom. Dvaja mladí filmári sa rozhodli neskreslene zdokumentovať život tohto charizmatického zvieraťa – strážcu divočiny – a upozorniť tak na miznúci svet nespútanej divokej prírody, kde človek je len pozorovateľom.

Lesoochranárske zoskupenie Vlk – Vlčie hory – Erik Baláž
(prezentácia s diskusiou)
Erik Baláž Vám príde odprezentovať ako to vyzeralo s divočinou v európskom priestore od čias starých rimanov až po súčasnosť. V druhej časti prezentácie sa zasa dozviete viac, o pripravovanom projekte Vlčie hory. Ten spočíva vo vytvorení veľkého chráneného územia vo Východných Karpatoch na území Slovenska, Poľska a Ukrajiny.

Broz
(prezentácia)
Bratislavské regionálne ochranárske združenie Vám príde odprezentovať svoje aktivity a aktuálne projekty.

Počas Vegánskych hodov Vám okrem lahodného vegánskeho jedla a celodenného programu budú k dispozícii aj infostánky organizácií venujúcich sa problematike práv zvierat a ochrany životného prostredia.

Súbežne s Vegánskymi hodmi sa bude o pár metrov ďalej konať fotografická súťaž organizovaná Nezávislou organizáciou bratislavských fotografov NOBAF, pod názvom Foto v záhrade. Viac o tomto podujatí sa dozviete na ich FB stránke, alebo webe Foto v záhrade

A to stále nieje všetko! O hudobný program počas celého dňa sa budú starať Vaši obľúbení domáci DJ’s!
Tešiť sa môžete na:

The Ugly Selectors
Hank – The DJ
Lenin Krevic
Ian The Indian
Dformed

K dispozícii Vám bude počas celého podujatia aj bar, z ktorého pôjde polovica zisku na Vegánske hody. Takže na nápojoch nešetrite ;)

Afterparty:

Pre tých z Vás, ktorí si chcú užiť až do rána, máme pripravenú Afterparty Vegánskych hodov v neďalekom klube Fuga. V prípade že by sa všetko nezjedlo na samotných hodoch, budete tu možnosť dopredaja! Z doposiaľ potvrdených účínkujúcich sa Vám predstavia:

Foolproof Riddims
Domáca bratislavská kapela, ktorá Vám prinesie nefalšovaný bratislavský DUB

Fayah Soundsystem

Soundboy-D

Podpor Vegánske hody

Presun podujatia do nových priestorov so sebou priniesol aj astronomické náklady vo výške niekoľko tisíc EUR. Preto Vám budeme veľmi vďační/é za akúkoľvek podporu! Najpohodlnejšie nás môžete podporiť pomocou portálu dakujeme.sme.sk

Ďalšou možnosťou je priama platba na účet a dokonca nás môžete podporiť aj Bitcoinami. O týchto možnostiach sa dozviete viac na našom webe Vegánske hody v sekcii “Podpor nás!“

Zapoj sa do Vegánskych hodov

Príď sa aj ty odprezentovať svojou vegánskou lahôdkou! Zapojiť sa môže každý a je len na tebe, čo a koľko navaríš. Registrácie sú stále otvorené, stačí ak vyplníš formulár.

VSTUP VOĽNÝ

Podujatie sa koná za každého počasia. Prístrešky budú zabezpečené. Akcia sa koná od 10:00 do 21:00.

Odporúčame

výstava

Klaudia Kosziba: Pred premenou

Výstava Klaudie Kosziby (1971) v Galérii mesta Bratislavy je druhou jej výstavou realizovanou s odstupom roka v Pálffyho paláci...Viac
26.10.2023 - 28.1.2024 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!
film

Borromini a Bernini – výzva k dokonalosti

Cesta za krásami Ríma vo výnimočnom období baroka, kedy talianska metropola bola centrom západného umenia a kde musel byť každý...Viac
Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Pozor, padá SNG!

Kafkovský proces rekonštrukcie Slovenskej národnej galérie trval viac ako desať rokov. Príliš dlho sa zdalo, že svetlo na konci...Viac
Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava / Kino Nostalgia / Kino Film Europe
odporúčame!
film

Chlapec a volavka

Nový film majstra japonského anime Hajaa Mijazakiho rozpráva príbeh dospievajúceho chlapca Mahita, ktorý sa s otcom presťahuje na...Viac
St 17.1.2024 / Kino Nostalgia
odporúčame!