iná akcia

Vedomostné kvízy v Sade Janka Kráľa

Aj toto leto sme pre vás pripravili vedomostné kvízy o Bratislave. Veľa sa naučíte, dobre sa zabavíte. Každý druhý utorok vás pozývame zmerať si vaše vedomosti o Bratislave v mimoriadne príjemnej a uvoľnenej atmosfére na novej Kultúrnej scéne v Sade Janka Kráľa.

Táto akcia sa konala v minulosti

V tieni stromov a pod mohutnou scénou zo Shakespearovho Othella sa o výbornú náladu plnú briskných vtipov, ale aj nových vedomostí, postará moderátor Ludwig Bagin a nadšený sprievodca a lektor kurzu Sprievodca cestovného ruchu BKIS, Martin Záni.

Kvízy sú venované nielen histórii, ale aj udalostiam nedávnej minulosti, rozvoju mesta, špecifikám mestských častí a dokonca aj rôznym kuriozitám, pikoškám zo spoločenského diania, či popkultúrnym fenoménom. Ide o skvelý spôsob zábavy, ktorý prirodzene prepája všetky generácie účastníkov a povzbudzuje k spoločnému tráveniu voľného času v príjemnej atmosfére letného mesta.

Už sme pátrali po tom, čo bolo alebo stále je v Bratislave najmenšie, najväčšie, najvyššie či najstaršie. Čo, kde a kedy bolo prvé, či posledné. Pripomenuli si gastronomické pochúťky, ktoré pochádzajú z Bratislavy a preslávili nás vo svete.

Postupne spoznávame historické budovy a udalosti, ktoré sa v meste odohrali. Spomíname na známych Bratislavčanov a osobnosti, ktoré navštívili naše mesto a taktiež na obdobie, keď sme boli korunovačným mestom.

A veľa ďalších zaujímavosti sa dozviete, keď prídete na Bratislavský kvíz – najbližšie 17. 8. (utorok), 31. 8. (utorok ) o 18.00 hod. na Kultúrnej scéne v Sade Janka Kráľa, ale aj na mestských hradbách 20. 8.

Viac o programe Kultúrneho leta 2021

Odporúčame

koncert

Modré Hory

Pi 27.5.2022 / Pink Whale
odporúčame!
vážna hudba

Viva Musica! Vivaldi/Candotto: For Seasons (composed by climate data)

Pi 1.7.2022 / Sad Janka Kráľa
odporúčame!
prednáška / diskusia

Mestský život šľachticov (kurátorský výklad)

St 18.5.2022 / Múzeum historických interiérov MMB
odporúčame!
výstava

Múzeum prízrakov

28.4.2022 - 25.9.2022 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!