festival
iná akcia

Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava - júl 2019

Pozrite si júlový program 44. ročníka bratislavského letného mestského festivalu. Aj tento rok vás čakajú mesiace plné zaujímavých hudobných, tanečných a divadelných projektov.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Program na júl / august:
Programy pre mestské časti Bratislavy

2.7.2019, utorok

7:30 Balans joga
Festival Eurovea / Námestie M.R. Štefánika

Medzinárodný mládežnícky hudobný festival I.
17:00 - Koncert orchestrov / Hviezdoslavovo námestie
19:00 - Otvárací koncert festivalu / Dóm sv. Martina

18.00 Kriminalistika a investigatíva v literatúre
Kultúrne leto v Mestskej knižnici / Letná čitáreň na nádvorí MKB, Klariská 16

19:00 Kenny Garrett Quintet /USA/, All Star Jazz Band - Lektori jazzovej dielne SJS One Day Jazz Festival / Mestské divadlo P.O. Hviezdoslava

19:00 Preßburger Klezmer Band
Letné koncerty pri San Marten

---------

3.7.2019, streda

Medzinárodný mládežnícky hudobný festival I.
I. časť & Slovakia Folk
9:00 – 16:00 - Súťažná časť festivalu – zbory a komorné orchestre / Zrkadlová sieň
16:00 - Festivalový koncert zborov / Zrkadlová sieň
16:00 - Festivalový koncert orchestrov / Hlavné námestie

18:00 Štefan Holčík: Bývalé predmestia historického centra mesta / Budovy a osobnosti
Hovory zo Starej radnice / Nádvorie Starej radnice

--------

4.7.2019, štvrtok

Medzinárodný mládežnícky hudobný festival I.
časť & Slovakia Folk
10:00 – 12:00 - Súťažná časť festivalu - orchestre / Veľké štúdio Slovenského rozhlasu
14:00 - Festivalový koncert / Hudobná sieň Klarisky
15:30 - Festivalový koncert Hudobná sieň / Klarisky
17:00 - Koncert orchestrov / Hviezdoslavovo námestie
19:30 - Vyhlásenie výsledkov súťaže

19:00 Koncert David Bílek s kapelou
Sprievodné podujatie: Blumentalive leto 2019 / Námestie Mateja Korvína

------

5.7.2019, piatok

19:00 4.Ročník pamätného dňa zahraničných Slovákov
Medzinárodná Bratislava / Hlavné námestie
20:00 Creedence Revival band - revival americkej rockovej legendy z prelomu 60. a 70. rokov CCR
Festival Eurovea / Námestie M.R. Štefánika
20:30 Rómeo a Júlia, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

---------

6.7.2019, sobota

10:00 – 19:00
Rytieri na Devíne / Hrad Devín
11:00 Divadlo Pod Hríbikom: Karkulka a vlk, Mestské divadlo na trhu / Stará tržnica

Japonský deň / Nádvorie Starej radnice:
14:00 Čajový obrad (Tsutomu Takamatsu Sôuriki, Chado Urasenke Tankokai Viedeň) 14:30 Ikebana (Noriko Komiyama, lektorka školy Sogetsu)
15:15 Bonsaj (Ján Lúdik, Bonsaj centrum Bratislava)
15:45 Šógi a go (prezentácia o japonských stolných hrách, Adam Skalný a Lukáš Vyletel) 16:15 Workshop tradičného japonského tanca kamigatamai a ukážka obliekania kimona (Teru Ogawa a Teruka Ogawa)
Hlavné námestie
17:15 Kagamiwari - slávnostné otvorenie festivalu
17:30 Koncert japonskej hudby (slovensko – japonské sláčikové kvarteto)
18:00 Predstavenie klasického japonského tanca “kamigatamai” (Teru Ogawa, hlavná majsterka a vedúca školy Ogawa)
18:30 Ukážky japonských bojových umení karate, aikido, judo (Slovenský zväz karate, Kurilla Budokan, Judo klub Patrónka a Judo klub Levice)

18:00 Disko Jarka - rytmické, tanečné a hudobné cvičenie pre deti, Festival Eurovea / Námestie M.R. Štefánika

20:30 Rómeo a Júlia, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

--------

 7.7.2019, nedeľa

16:00 Kaprálikovci: Kozliatka a vlk
, Shakespeare s deťmi na hrade / Bratislavský hrad
18:00 Tančiareň s Gabikou Csinovou / Salsa - Menrengue – Bachata, Sprievodné podujatie: Blumentalive leto 2019 / Námestie Mateja Korvína
20:30 Rómeo a Júlia, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

----------

8.7.2019, pondelok
20:30
Rómeo a Júlia, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

-----------

9.7.2019, utorok

7:30 Balans joga, Festival Eurovea / Námestie M.R. Štefánika
20:30 Rómeo a Júlia, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

19:00 Be.Well, Letné koncerty pri San Marten / San Marten, Panská 172/33, Bratislava - Staré mesto

----------

10.7.2019, streda

17:00 - Čáry – máry fuk! – otváracia show pre deti
18:00 - Divadlo SpozaVoza – Tajomstvo oceánu, Rozprávky pri Dóme / Rudnayovo námestie
19:00 Koncert pre nádej, Účinkuje Maroš Bango a hostia V spolupráci s o.z. Ambrelo / Hlavné námestie

19:00 Anka Repková: Som pravdivá, koncert s klaviristom, Festival Eurovea / Námestie M.R. Štefánika
20:30 Don Quijote, Bratislavské divadelné noci / Nádvorie Starej Radnice

20:30 Faerské ostrovy – nečakané, neuveriteľné, nepoznané, Uvádza: Eva Rosíková Cestovateľské kino, Festival Eurovea / Námestie M.R. Štefánika

20:30 Rómeo a Júlia, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

----------

11.7.2019, štvrtok

18:00
Samson a Hop trop / amfiteáter na Vlachovej ulici, MČ Dúbravka
20:30 Ešte jeden zázrak, Bratislavské divadelné noci / Nádvorie Starej Radnice

20:30 Rómeo a Júlia, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

---------

12.7.2019, piatok

od 14.00 Francúzsky deň, Hlavné námestie

20:00
 Natalie a Martin Bies, koncert soul - flamenco, Festival Eurovea / Námestie M.R. Štefánika

20:30 – 22:00 Peter Janků, Koncerty u Milosrdných bratov / Záhrada u Milosrdných bratov

20:30 Don Quijote,Bratislavské divadelné noci / Nádvorie Starej Radnice

20:30 Rómeo a Júlia, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

-----------

13.7.2019, sobota

11:00
 Divadlo SpozaVoza: Sova, Mestské divadlo na Trhu / Stará tržnica

20:30 Ešte jeden zázrak, Bratislavské divadelné noci  / Nádvorie Starej Radnice

20:30 Rómeo a Júlia, Letné shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

-----------

 14.7.2019, nedeľa

16:00
Divadlo PIKI: Paskudárium, Shakespeare s deťmi na hrade / Bratislavský hrad

od 17:00 Dedina v meste  / Hlavné námestie

18:00 Tančiareň s Gabikou Csinovou / Jive-Swing-Cha-cha, Sprievodné podujatie: Blumentalive leto 2019 / Námestie Mateja Korvína

20:30 Rómeo a Júlia, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

--------------

15.7.2019, pondelok

20:30
Rómeo a Júlia, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

-----------

16.7.2019, utorok

7:30
 Balans joga, Festival Eurovea / Námestie M.R. Štefánika

19:00 Ensemble Zohra - ženský afgánsky zbor, Medzinárodná Bratislava / Hlavné námestie

19:00 Blue Zodiac, Letné koncerty pri San Marten / San Marten, Panská 172/33, Bratislava - Staré mesto

20:30 Rómeo a Júlia, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

-----------

17.7.2019, streda

19:00
Landless, Coille (IRL), Anna Lethert s doprovodom Helen Diamond, Sinead Kennedy, Catriona Kennedy a Deirdre Hurley írska ľudová hudba, Medzinárodná Bratislava / Hlavné námestie

19:00 Lady Jane a gitarista, koncert, Festival Eurovea / Námestie M.R. Štefánika

20:30 Lada svetom, Uvádzajú: Marián Grofčík a Matej Fabší, Cestovateľské kino / Námestie M.R. Štefánika

20:30 Ešte jeden zázrak, Bratislavské divadelné noci / Nádvorie Starej Radnice

20:30 Rómeo a Júlia, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

------------

18.7.2019, štvrtok

19:00
 Koncert Miloš Biháry Jazz Funk Brothers Trio, Sprievodné podujatie: Blumentalive leto 2019 / Námestie Mateja Korvína

20:30 Don Quijote, Bratislavské divadelné noci / Nádvorie Starej Radnice

------------

19.7.2019, piatok
17:00 Bratislava In-line
/ Bratislava Nové Mesto + miniBIL
Harmonogram akcie:
17:00
inline škôlka, jazdy zručnosti
18:00 miniBIL
20:00 stretávanie účastníkov, sprievodný program 21:00 štart jazdy
22:30 koniec jazdy

20:00 Hudba Ministerstva vnútra, koncert, Festival Eurovea / Námestie M.R. Štefánika

20:30 Komédia omylov, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

20:30 Don Quijote, Bratislavské divadelné noci / Nádvorie Starej Radnice

-----------

20.7.2019, sobota

11:00
 Teatro Neline: O lúke, motýľovi a kvetinovej víle Mestské divadlo na trhu / Stará tržnica
18:00 Divadlo pod balkónom: Krajčír Nitôčka, Festival Eurovea / Námestie M.R. Štefánika
19:00 Salamander, Koncerty u Marka Twaina

19:00 Turecký deň - tancujúci derviši Manouche A la Turca - koncert, Medzinárodná Bratislava / Hlavné námestie

20:30 Ešte jeden zázrak, Bratislavské divadelné noci  / Nádvorie Starej Radnice

20:30 Komédia omylov, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

-------------

21.7.2019, nedeľa

16:00
 Divadlo Úsmev: Veľkí herci malým deťom, Shakespeare s deťmi na hrade / Bratislavský hrad
18:00 Tančiareň s Gabikou Csinovou / Salsa-Bachata-Samba, Sprievodné podujatie: Blumentalive leto 2019 / Námestie Mateja Korvína
20:30 Komédia omylov, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

-----------

22.7.2019, pondelok

Medzinárodný mládežnícky hudobný festival 2019 II.
časť a Bratislava Cantat

17:00 - Koncert orchestrov / Hviezdoslavovo námestie
19:00 - Otvárací koncert festivalu / Dóm sv. Martina
20:30 Komédia omylov, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

----------

23.7.2019, utorok

7:30
 Balans joga,  Festival Eurovea / Námestie M.R. Štefánika

Medzinárodný mládežnícky hudobný festival 2019 II.
II. časť a Bratislava Cantat
9:30 – 12:30
- Súťažná časť festivalu – zbory a komorné orchestre / Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca
12:30 - Koncert zborov / Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca
15:00 - Koncert orchestrov / Hlavné námestie
18:00 Finalisti Anasoft litera 2019, Kultúrne leto v Mestskej knižnici / Letná čitáreň na nádvorí MKB, Klariská 16
19:00 Orchester Jeana Valjeana, Letné koncerty pri San Marten / San Marten, Panská 172/33, Bratislava - Staré mesto
20:30 Komédia omylov, Letné Shakespearovské slávnosti  / Bratislavský hrad

-----------

24.7.2019, streda

Medzinárodný mládežnícky hudobný festival 2019 II.
II. časť a Bratislava Cantat
10:30 – 13:30
- Súťaž orchestrov / Veľké štúdio Slovenského rozhlasu
15:30 - Koncert speváckych zborov a orchestrov / Hudobná sieň Klarisky
18:00 - Koncert speváckych zborov a orchestrov / Hviezdoslavovo námestie
19:30 - Vyhlásenie výsledkov súťaže / Hviezdoslavovo námestie

17:00 Divadlo zo Šuflíka – Janko a Marienka, Rozprávky pri Dóme / Rudnayovo námestie

19:00 Silent trio, Festival Eurovea / Námestie M.R. Štefánika

20:30 Rusko – s fotoaparátom za Nemcami Uvádza: Marcel Rebro, Cestovateľské kino / Námestie M.R. Štefánika

-----------

 25.7.2019, štvrtok

MČ Dúbravka - Letná jazda mestskými časťami

17:00 - Hravé m(i)esto 
17:00 - Teatro Neline: Rytier Bajaja
18:00 - Disko Jarka / Amfiteáter na Valachovej ulici

18:00 – 19:00 - Rómovia a nežná revolúcia, moderovaná diskusia Hostia: Anna Koptová (SVK), Emil Sčuka (CZE), Gejza Adam (SVK)

20:00 – 21:45 - Džambo Agusevi Orkestar/MKD/ Roma festival - Gypsy fest / Hlavné námestie

19:30 Roman Gryń, Bogdan Narloch (PL), Katedrálny organový festival / Dóm sv. Martina

20:30 Večer Tříkrálový, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

---------

26.7.2019, piatok

16:00 – 17:00 - Gipsy Boys Ulak
17:15 – 18:15 - Tomáš Botló,
18:30 – 19:30 - Maco Mamuko, 20:00 – 21:30 - Gipsy Causal /RO/ Roma festival - Gypsy fest / Hlavné námestie

17:00 Bratislava In-line / Bratislava Rača

20:00 Natália Hatalová, Festival Eurovea / Námestie M.R. Štefánika

20:30 Večer Tříkrálový, Letné Shakespearovské slávnosti  / Bratislavský hrad

----------

27.7.2019, sobota

20:00 – 22:00 - Igor Kmeťo ml. a jeho hostia: Anita Soul, Rytmus, Elpe, Majk Spirit, Monika Bagárová, Papajam a ďalší Roma festival - Gypsy fest / Hlavné námestie

20:30 Večer Tříkrálový, Letné Shakespearovské slávnosti / Bratislavský hrad

------------

28.7.2019, nedeľa

18:00 
Tančiareň s Gabikou Csinovou / Merengue-Bachata-Bachatango, Sprievodné podujatie: Bluementalive leto 2019 / Námestie Mateja Korvína

19:00 The Great Ukulele Orchestra of Tampere (FIN), Medzinárodná Bratislava / Hlavné námestie

-----------

29.7.2019, pondelok

18:00
Literárny kvíz s Dadom Nagyom, Kultúrne leto v Mestskej knižnici / Letná čitáreň na nádvorí MKB, Klariská 16

----------

30.7.2019, utorok

7:30
 Balans joga, Festival Eurovea / Námestie M.R. Štefánika

19:00 John Dale & Friends, Letné koncerty pri San Marten / San Marten, Panská 172/33, Bratislava - Staré mesto

--------

31.7.2019, streda

19:00
 DJ Koki, Festival Eurovea / Námestie M.R. Štefánika

20:30 USA – dychberúci Yellowstone Uvádza: Michal Richter, Cestovateľské kino / Námestie M.R. Štefánika

20:30 Othello, Letné Shakespearovské slávnosti  / Bratislavský hrad

---------------------------

Dlhodobé akcie: 
Rodinné víkendy na bicykli
Loďou do Danubiany
/ Bratislava – Čilistov – Čunovo / galéria Danubiana Meulensteen Art v Čunove. Odchody lodí: každú sobotu a nedeľu, jún – september, 13:00, Osobný prístav Bratislava, Fajnorovo nábrežie 2

Korunovačný foto-video point
4.6.2019 - 29.9.2019, Michalská veža

Preneste sa do obdobia korunovácií a "Staňte sa kráľom"! V Korunovačnom foto-video pointe nájdete dobovo zariadené priestory, 3D model historického mesta a môžete sa odfotiť a nahrať video v dobovom kostýme s korunovačnými insígniami a stať sa súčasťou historického výjavu. Fotografiu a video s obsahom zobrazujúcim procesiu a výjav korunovácie si môžete zaznamenať, vytlačiť alebo zdieľať mailom so svojimi priateľmi.

Zmena programu vyhradená

------------------

Programy pre mestské časti Bratislavy:
Devínska Nová Ves - Kultúrne leto 2019
Dúbravka - Kultúrne leto 2019
Karlova Ves - Kultúrne leto 2019
Nové mesto - Kultúrne leto 2019
Petržalka - Kultúrne leto 2019
Ružinov - Kultúrne leto 2019
Staré mesto - Staromestské kultúrne leto 2019
Vajnory - Kultúrne leto 2019

Odporúčame

divadlo

Princípy Newspeaku

Orwellov text Princípy newspeaku je obsiahla poznámka pod čiarou k slávnemu románu 1984. Formou „odbornej" vedeckej prednášky...Viac
23.9.2019 - 30.9.2019 / Štúdio 12
odporúčame!
festival

Konvergencie 2019

Oslávte túto jeseň už 20. narodeniny festivalu Konvergencie. Pozrite si program medzinárodného festivalu komornej hudby!Viac
16.9.2019 - 24.9.2019 / Bratislava
odporúčame!
výstava

Prvá dáma vzdelávania / 100 rokov Univerzity Komenského

26.6.2019 - 13.10.2019 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
výstava

Rozlomená doba 1908 - 1928 - Avantgarda v Strednej Európe

28.6.2019 - 27.10.2019 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!