iná akcia

Sprievodné podujatia festivalu Be2Can

Filmový festival Be2Can ponúka okrem filmového programu aj zaujímavé sprievodné podujatia.

Táto akcia sa konala v minulosti

Program:
05. 11.
18:00 Festivalové ambície študentského filmu

Screening room, Pistoriho palác
Ako sa môže film zo školskej strižne dostať na áčkový festival? Ktorí študenti sa v posledných rokoch dostali až do Cannes? A čo to môže znamenať pre ich rozbiehajúcu sa kariéru? A je účasť na áčkovom festivale pre študenta naozaj najvyššou métou?
To sú kľúčové otázky, ktoré nás budú zaujímať v diskusii o živo- te študentského filmu na svetových festivaloch. Diskutovať budú študenti, ktorých filmy boli v selekcii na niektorom z významných svetových festivaloch, vedúca festivalového oddelenia Filmovej a televíznej fakulty VŠMU, ale aj zástupca prostredia industry, ktorý stojí za výberom študentských filmov. Diskusia je určená tak študentom, ako aj širokej verejnosti.
Po diskusii bude premietnutá trojica študentských filmov, ktorá v posledných rokoch zarezonovala na svetových festivaloch. Srdečne pozývame aj vás.

06. 11.
20:10 Okrúhly stôl Michala Havrana o hľadaní identity

Oválna sála, Pistoriho palác
18:00 – premietanie filmu Synonymá, Pistoriho palác, kino Film Europe
20:10 – diskusia po filme Synonymá Pistoriho palác, oválna sála
Mladý Izraelčan Yoav sa po odchode z izraelskej armády presídli do Francúzska, kde sa snaží čo najrýchlejšie integrovať. Odmieta hovoriť po hebrejsky a s nadšením sa učí po francúzsky – tak, že si stále opakuje synonymá. Liberálny a pacifistický Paríž je preň- ho antitézou všetkého, k čomu ho vychovali.
Akú úlohu hrá v živote jedinca kultúra, ktorá ho od narodenia formuje? Tejto téme, ktorá je vzhľadom na obrovské množstvo migrujúcich ľudí čoraz aktuálnejšia, sa bude venovať Michal Havran spolu so svojimi hosťami pri okrúhlom stole v priestoroch Pistoriho paláca.

07. 11. 
18:30 Tribún bezmocných. Ken Loach

Screening room, Pistoriho palác
18:30 – prednáška filmovej publicistky Viery Langerovej, Pistoriho palác, screening room
20:30 – premietanie filmu Pardon, nezastihli sme vás, Pistoriho palác, kino Film Europe
Prednáška filmovej publicistky Viery Langerovej o filmoch a názo- roch nestora britského filmu Kena Loacha. Prednáška je súčas- ťou sekcie Chlieb a ruže Kena Loacha, ktorú v programe Be2Can venujeme britskému autorovi a v rámci ktorej premietneme štyri filmy z jeho nedávnej tvorby. Po prednáške budú mať návštevníci možnosť vidieť najnovší film Kena Loacha Pardon, nezastihli sme vás s krátkym odborným úvodom Viery Langerovej.

08. 11. 
18:00 Duša a jej problémy

Screening room, Pistoriho palác
Diskusia k filmu Narušiteľ systému organizovaná v spolupráci s Ligou za duševné zdravie.
Príbeh Benni, dievčaťa s problémovým správaním a tvárou anjela, je sondou do prežívania detí, ktoré nezapadajú do komplikované- ho sveta založeného na normatívnom správaní. Hostia z oblas- ti psychológie budú diskutovať o komplikovaných psychických problémoch mladých ľudí, ktorí čoraz častejšie vybočujú zo zau- žívaných pravidiel socializácie a interakcie s okolím. Moderátorom diskusie bude Peter Breier.

09. 11. 
16:00 Filmový kvíz

Oválna sála, Pistoriho palác
Viete, ktorí režiséri boli na troch najväčších filmových festivaloch v poslednom roku najúspešnejší? A ktorý z tejto trojice festivalov je neoficiálnym začiatkom oscarovej sezóny, keď sa v jeho rámci premiérujú tie najočakávanejšie americké tituly?
Ak si trúfate nachádzať odpovede na otázky zo sveta filmových festivalov, ale i celej kinematografie, tento kvíz je práve pre vás. Otestuje seba a svojich kamarátov i kamarátky vo filmovom kvíze, ktorý pre vás už druhý rok po sebe pripravujú moderátori Rá- dia_FM Lenka Bednárová a Martin Staňo.
Súťažné tímy prihlasujte na adrese kviz@filmeurope.eu.

10. 11.
19:00 Slávnostné ukončenie prehliadky víťazným filmom študentskej poroty

Kino Film Europe, Pistoriho palác
Po druhýkrát udelí porota zložená zo študentov Filmovej a tele- víznej fakulty VŠMU Cenu študentskej poroty jednému z filmov, ktoré mali na Be2Can slovenskú kinopremiéru. Ktorý film je pre mladých filmárov najlepší? To, či sa bude zhodovať s vaším osob- ným favoritom, môžete zistiť v posledný festivalový deň

Program celého festivalu

Odporúčame

film

MFFK Febiofest 2020

Bratislava v marci na 7 dní znova ožije filmom! Počas týždňa od 11.3.2020 do 17.3.2020 bude v bratislavských kinách a iných...Viac
11.3.2020 - 17.3.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
letný festival

Uprising festival 2020

28.8.2020 - 29.8.2020 / Zlaté piesky
odporúčame!
letný festival

Grape Festival 2020

11. ročník bude 7. a 8. augusta, poslednýkrát na letisku v Piešťanoch. Woodkid, Foals, Daughter, The High Contrast Band, Yung...Viac
7.8.2020 - 8.8.2020 / Letisko Piešťany
odporúčame!
koncert

Kenny Barron & Dave Holland Trio feat. Johnathan Blake

Ut 17.3.2020 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!