výstava

Trans Form (Bratislava Design Week)

Múzeum mesta Bratislavy (MMB) a o. z. Aparát spoločne prinášajú návštevníkom od 3. 12. do 15. 1. do priestorov Apponyiho paláca výstavu súčasného dizajnu. Výstava je súčasťou Medzinárodného festivalu Bratislava Design Week a veľmi netradične a zaujímavo prepojí súčasné dizajnérske diela v kontraste prostredia paláca z 18. storočia.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Hlavnou témou tohto ročníka je Premena / Transformácia. BADW ňou prirodzene reaguje na aktuálnu situáciu - meníme sa my, mení sa svet, menia sa pravidlá – a reflektuje ju v kurátorských výstavách, v diskusiách, vizuále a dotýka sa aj výstavných priestorov.

Jednou z dvoch centrál tohtoročného BADW sa stal Apponyiho palác - sídlo Múzea historických interiérov MMBA, v ktorom prebehne hlavná medzinárodná kurátorská výstava TRANS FORM. V rámci nej sa do expozície nainštalujú alebo „infiltrujú“ súčasné experimentálne dizajnérske práce akcentujúce “future thinking”. Vznikne tak zaujímavá konfrontácia súčasného dizajnu s historickým mobiliárom a interiérmi.

Kurátorkami výstavy sú Silvia Sukopová a Ľubica Hustá v spolupráci s Gabrielou Smetanovou. Na výstave sa odprezentujú diela dizajnérov zo 7 krajín a výstava prebehne na obidvoch výstavných poschodiach paláca.

Organizácia predaja vstupeniek na výstavu Bratislava Design Week

Od 4. 12. 2020 do 15. 1. 2021 bude sprístupnená v Apponyiho paláci výstava Bratislava Design week. Inštalácie sa týkajú 1. a 2. poschodia Apponyiho paláca.

Návštevníci výstavy zaplatia vstupné 4 €, zľavnené 2 €, tak ako bežné vstupné do múzea.

---

Hlavná medzinárodná kurátorská výstava TRANS FORM sa koná v nádhernom Apponyiho paláci, kde je na dvoch poschodiach inštalovaná expozícia Múzea historických interiérov (MMB).

Súčasné experimentálne dizajnérske práce akcentujúce “future thinking” infiltrujeme a konfrontujeme s historickým mobiliárom a interiérmi. Kurátorkami výstavy sú Silvia Sukopová a Ľubica Hustá v spolupráci s Gabrielou Smetanovou. Na výstave sa prezentujú diela dizajnérov zo 7 krajín a výstava obsadí obidve výstavné poschodia paláca.   

 

Odporúčame

divadlo

Horror Show

Pi 29.1.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
film

Chľast

Štyria priatelia, učitelia na strednej škole, testujú teóriu, že zlepšia svoj život udržiavaním konštantnej úrovne alkoholu v...Viac
Ne 31.1.2021 / edisonline.sk
odporúčame!
letný festival

Colours of Ostrava 2021

14.7.2021 - 17.7.2021 / Ostrava / Dolní Vítkovice
odporúčame!
koncert

Apocalyptica

So 19.6.2021 / Amfiteáter Rača
odporúčame!