festival

Bratislava Design Week 2019

V roku 2019 má Bratislava Design Week desať rokov! Oslávte to s týždňom dizajnu a digitálnej kultúry od 5. - 9. júna.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

V roku 2019 má Bratislava Design Week desať rokov! Oslávte to s týždňom dizajnu a digitálnej kultúry od 5. - 9. júna.V roku výročia bude Dizajn Week rozvíjať tému - vzťahy! V širokom slova zmysle. Vzťahy sú predsa významnou vrstvou v našich životoch, rovnako dôležité sú aj pre dizajn. A nemyslíme len na medziľudské vzťahy, ale na kontext – vzťahy k minulosti, budúcnosti, prítomnosti, vzťahy k prostrediu, medzi materiálmi a technológiami, kultúrne a sociálne. Vzťahy talentu a biznisu. Je ich veľa. A bez nich by to nešlo.

Čo vás čaká?: Výstavy medzinárodných hostí aj súčasných slovenských dizajnérov, značiek a výrobcov, site specific inštalácie, koncerty, performancie, Fashion situácia, workshopy pre deti a oveľa viac.

Príďte otvoriť Design District BADW.
Najviac výstav BADW sa tento rok sústredí na Ventúrsku ulicu v Starom meste.
Hlavná centrála: Zoya Gallery, Curatorial area
Vystavujú:
Studio Zaven (IT)
Karol Pichler / Paraván
Is coral a colour?
Medzinárodná výstava v kurátorskej koncepcii Agnieszky Jacobsen (PL)
Studio deForm (Bomma, CZ)
Fabrizio Crisà (IT)
Víťazi BADW Awards 2018
Zuzana Svatik
Štefan Sekáč
a ďalší
Open Call Area:
Prízemie VŠMU, Ventúrska 3
Staromestká Galéria, Ventúrska 5
Bývalá kaviareň FÚZ, Roh Ventúrskej a Panskej
Galéria Médium, VŠVU, Hviezdoslavovo námestie

Galérie budú pre Vás otvorené v časoch 11:00 - 19:00

Tento rok v edícii Majstri BADW predstavíme dizajnéra, intermediálneho umelca, textilného výtvarníka, pedagóga Karola Pichlera. V premiére predstaví novú kolekciu paravánov.
Paraván ako špecifický nábytkový aj priestorový prvok, skrýša pre intimitu, priestor deliaci prvok, solitér pre solitérov. Pichler im dal redukovanú až karteziánskou formu. Pracuje s nimi ako s objektom (túžby), sochou. Pevnou aj premenlivou. Je to ego aj rozhovor s priestorom.
Karol Pichler (1957) je špecifická a výrazna postava slovenskej výtvarnej a dizajnérskej scény. Už od 80 tych rokov nastúpil s vyhraneným umeleckým programom. Vlastné mu je prelínanie foriem, médií, materiálov a prístupov. Dôležitá je provokácia aj permanentná vizuálna hra s objektom, priestorom, s materiálom, s kontextom, médiami. Pichler je svetobežník, kozmopolita a vie prirodzene integrovať do svojej tvorby poznanie z ciest, z histórie, dejín aj súčasnosti výtvarného umenia, architektúry, jedla, módy, performatívnych umení. Dôležité sú pre neho základy, ako napríklad hĺbkové poznanie historických textilných techník. Vďaka tomu je vo výhode a v svojích výtvarných hrách, nielen s textilom, má navrch. Blízka je mu geometrická abstrakcia, ale aj opulentná baroková forma. Je moderný aj postmoderný. Je meta aj moment. A je aj na instagrame.

Odporúčame

výstava

Laco Teren - Veterný kôň

Laco Teren sa vo veľkom štýle vracia do Danubiany, po Veľkej rybe prichádza Veterný kôň. Výstavu nazvanú podľa nového diela,...Viac
8.5.2020 - 1.11.2020 / Danubiana Meulensteen Art Museum
odporúčame!
výstava

Filozofi v novembri 1989

30.10.2020 - 29.11.2020 / Staromestská galéria Zichy
odporúčame!
divadlo

Noc na Broadway

The Only Helga a jej hostia vás prevedú nocou na Broadway! Louis Band a náš showensemble budú hrať svetoznáme muzikálové melódie...Viac
8.10.2020 - 24.10.2020 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
výstava

Poklady Židovského múzea v Prešove II.

17.7.2020 - 9.10.2020 / Židovské komunitné múzeum
odporúčame!