iná akcia
prednáška / diskusia

Reut Shemesh masterclass

Diskusia k filmu Leviah.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Súčasťou programu 17. ročníka festivalu Nu Dance Fest 2022 bude videoinštalácia tanečného filmu v Nemecku pôsobiacej izrealskej umelkyne Reut Shemesh s názvom Leviah. Ako sprievodný program k videoinštalácii uvádzame masterclass koncipovaný ako moderovanú diskusiu k filmu.

Reut Shemesh je vychádzajúca hviezda a jedna z najvýraznejších osobností nastupujúcej generácie súčasného tanca na nemeckej scéne. Jej krátky film Leviah pojednáva o zraniteľnosti, sile a bezmocnosti. Autorka v ňom zdieľa spomienky na svoje pôsobenie v izraelskej armáde a odkrýva fenomén, o ktorom sa často nehovorí: popisuje emocionálne ťažkosti a zúfalstvo, ktoré vojačky zažívajú v službe na nižších pozíciách. Film skúma hranice medzi tancom, videom a poéziou, zraniteľnosťou a kontrolu, prechodom od človeka k mechanizmu,kolíziu medzi prítomnosťou a minulosťou a približuje vplyv politických procesov na psychiku jednotlivca.

Reut Shemesh sa narodila a vyrástla v Izraeli. V súčasnosti pôsobí v Nemecku. Tvorí v oblasti súčasného tanca, poézie a experimentálneho filmu. Jej diela boli vystavené a hrané v tanzhaus nrw Düsseldorf, Kampnagel Hamburg, Tanzhaus Zürich, Suzanne Dellal Center Tel Aviv, Židovskom múzeu v Berlíne, Theatre Lab NYC a Korzo Theatre v Den Haag. Bola hosťujúcou lektorkou pre Heinrich-Heine-Universität Düsseldorf, Universität zu Köln, Hochschule Düsseldorf (HSD) a Zentrum für Zeitgenössischen Tanz v Kolíne nad Rýnom.

Diskutujú: Reut Shemesh, Petra Fornayová
Moderuje: Michael Papcun

(60 min)

Celý program festivalu Nu Dance Fest nájdete tu.

Odporúčame

film

Filmový festival Cinematik 2022

13.9.2022 - 18.9.2022 / Piešťany
odporúčame!
koncert

José Cura a Slovenská filharmónia

So 3.9.2022 / Námestie pred Pradiarňou 1900, Nivy
odporúčame!
koncert

Mattia Vlad Morleo: First at Light

Mattia Vlad Morleo (2000, Fasano, Apúlia, Taliansko) je skladateľ a klavirista pôsobiaci na medzinárodnej experimentálnej scéne...Viac
Ut 27.9.2022 / Koncertná sieň Klarisky
od vás odporúčame!
festival

Punkáči deťom 2022

24.8.2022 - 27.8.2022 / Letisko Trenčín
odporúčame!