festival
iná akcia

Noc výskumníkov 2019

13. ročník najväčšieho festivalu vedy Európska noc výskumníkov sa uskutoční 27.9.2019 aj v Bratislave. 13. ročník festivalu Vám prinesie interaktívne vedecké prezentácie, workshopy, či diskusie. Tešiť sa môžete aj na výstavy, veľkoplošné projekcie a mnoho ďalších noviniek plných vedy a zábavy.

odporúčame!
27.09.2019, Pi
Bratislava
09:00


Veda sa stala neodmysliteľnou súčasťou života v 21. storočí, no svet ešte stále ponúka nespočetné množstvo otázok, na ktoré nepoznáme odpoveď. Práve preto sa tohtoročný festival vedy Európska noc výskumníkov zameria na tému „Život ako ho (ne)poznáme“. Okrem skúmania či robenia pokusov sa zamyslíme aj nad tým, čo ešte nevieme a čo ešte stále čaká na svoje objavenie.

Aj mnohé slovenské vedkyne, vedci, inovátorky a inovátori zasvätili svoje kariéry otázkam a riešeniam, ktoré posúvajú hranice ľudského poznania. 

Oficiálna stránka

Miesta konania: 

Stará tržnica
V Starej tržnici a na Námestí SNP pred tržnicou nájdete vedecké stánky, mnoho atraktívnych vystúpení a prezentácií na hlavnom pódiu.

V-klub
V – klub na Námestí SNP 12 bude počas festivalu vedy patriť maratónu vedecko – populárnych prednášok, diskusií a besied, ale aj interaktívnemu programu vo vedeckých stánkoch špeciálne zameraných na deti.

  Kunsthalle
  SNM - Prírodovedné múzeum
  Panta Rhei
  Galéria Archa
  Lab.cafe
  Slovenské centrum dizajnu

  Program a ďalšie info. čoskoro doplníme.

  Hlavné podujatie festivalu vedy sa uskutoční v priestoroch Starej tržnice, zároveň budú prebiehať súbežne sprievodné podujatia v ďalších lokalitách v rámci Bratislavy. Obsah podujatia tvoria interaktívne prezentácie výskumníkov a inovátorov, a to formou vedeckých stánkov, prednášok, workshopov, diskusií a hlavný program na pódiu.

  V Starej tržnici, V-KLUBe, LAB.café a na Námestí SNP pred Tržnicou nájdete spolu viac ako 80 vedeckých stánkov, mnoho atraktívnych vystúpení, kretívnych workshopov a zaujímavých prednášok. Ďalšie stánky a prednášky na Vás budú čakať v Kunsthalle a Slovenskom národnom múzeu.

  -------

  Vstup je voľný

  Odporúčame

  film

  Zabitie posvätného jeleňa

  Steven Murphy je úspešný kardiochirurg, ktorý žije v luxusnej vile s krásnou ženou a dvoma deťmi zdanlivo pokojný život. Prečo...Viac
  Ne 15.9.2019 / Kino Film Europe
  odporúčame!
  film

  Muž menom Ove

  Ove je tvrdohlavý a vznetlivý frfloš, ktorý pohŕda všetkými naokolo a dáva im to zreteľne najavo. Bývalý predseda družstva...Viac
  Kino Mladosť / Kino Lumière
  odporúčame!
  divadlo

  Noc divadiel / Som žena

  Unikátny a autentický životný príbeh českej herečky, ktorá absolvovala zmenu pohlavia.Viac
  So 16.11.2019 / Red Cat Cabaret Club
  odporúčame!
  party

  Oldies party - Disco Fever! (DJ Muxima)

  So 31.8.2019 / La Bomba
  odporúčame!