iná akcia

Michal Hvorecký číta spamäti

Známy spisovateľ Michal Hvorecký číta zo svojej novej knižky Spamäti. Je to jeho prvá autobiografic­ká próza.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Krst knihy + autorské čítanie + autogramiáda

Michal Hvorecký o svojej novej knihe píše : "Texty pre ňu vznikali štyri roky. Píšem v nej o svojom dedovi, ktorý plánoval povojnovú československú ekonomiku a kamarátil sa s Dubčekom. O otcovi, ktorý založil prvú súkromnú programátorskú firmu ešte v ČSSR.

O ženách v rodine, ktoré učili nepočujúce deti alebo hudbu. O svojom profesorovi matematiky, ktorý skončil vo väzení. O cestách po Slovensku aj po svete. O tom, aké je byť otcom a autorom v tejto krajine. A najmä o tom, prečo som sa tu napriek všetkému rozhodol zostať."

Fotografie urobil Peter Župník, slovenský fotograf žijúci v Paríži, ktorého považujem za jednu z najvýraznejších osobností nášho vizuálneho umenia. Dizajn vytvorila Pavlína Morháčová, talentovaná grafická dizajnérka, znalkyňa Bratislavy a vášnivá čitateľka.

Vstup voľný

Odporúčame

festival

Slovenské srdce

1.6.2025 - 29.8.2025 / Slovensko
odporúčame!
festival

Uprising 2025

29.8.2025 - 30.8.2025 / Zlaté piesky
odporúčame!
výstava

Šimerová a Martinček: Umenie v dvoch perspektívach

Maliarka a fotograf - umenie v dvoch perspektívach. Výstava predstavuje tvorivé úsilie dvoch slovenských autorov, ktorí zastávajú...Viac
28.5.2025 - 14.9.2025 / Galéria Nedbalka
odporúčame!
koncert

Puding pani Elvisovej + SJU

Št 11.9.2025 / Klub za zrkadlom
odporúčame!