iná akcia
prednáška / diskusia

Čo znamená rešpektovať a byť rešpektovaný | Webinár

Spoločne si priblížime formy komunikácie, vzdelávania a disciplíny, založené na empatii a zohľadnení individuálnych potrieb a názorov dieťaťa. Koniec koncov opakom poslušnosti nie je vzdorovitosť, ale zodpovednosť! 

Táto akcia sa konala v minulosti

Rešpekt voči ostatným, ale aj rešpekt voči sebe samému, neznamená nedostatok hraníc, ale naopak spôsob, ako pomôcť dieťaťu vybudovať si trvalé hodnoty, nezávislé od prítomnosti rodiča, trestov, či vyhrážok. Ako sa však k vzájomnému rešpektujúcemu vzťahu rodiča s dieťaťom dopracovať? Ako postupovať pri náročných výchovných situáciách tak, aby sme sa zaobišli bez trestov? A je výchova bez trestov vôbec možná? Zistite, ako do výchovy dieťaťa okrem lásky zahrnúť aj rešpekt a pochopenie, v edukatívnej prednáške skúseného detského psychológa Václava Mertina. 

Václav Mertin nám vo svojej prednáške priblíži:
- či sa dieťa dá vychovať bez akýchkoľvek trestov
- ako postupovať pri náročných výchovných situáciách
- akú úlohu hrá vo vzťahu dieťaťa a rodiča rešpekt
- ako dieťa naučiť vážiť si ostatných a seba samého
- ako výchovu prispôsobiť individuálnym potrebám dieťaťa
- formy komunikácie, vzdelávania a disciplíny, založené na empatii

PhDr. Václav Mertin
Je detský psychológ, pedagóg a autor. Vyštudoval Filozofickú fakultu Univerzity Karlovej, odbor psychológia. Už viac ako štyridsať rokov pracuje v pedagogicko-psychologickej poradni pre deti a tiež na katedre psychológie FF UK ako poradca. Pravidelne publikuje v pedagogických periodikách. Odborne sa zaujíma najmä o všeobecnejšie otázky uplatnenia psychológie v školstve, individualizácie vzdelávacieho prístupu k deťom, poruchy učenia a správania, vstup dieťaťa do školy, domáce vzdelávanie a poradenstvo pre rodičov.

Ako webinár funguje?
— Prihlasovanie ľavou zadnou: Na webinár sa môžete pripojiť cez svoj telefón, tablet alebo notebook, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie technické vybavenie.
— Do webinára sa poľahky pripojíte prostredníctvom kódu z vašej zakúpenej vstupenky.
— Zážitok pre aktívnych aj pasívnych poslucháčov: Do webinára sa môžete aktívne zapojiť a klásť otázky, ale zároveň je určený aj pre tých účastníkov, ktorí chcú radšej len počúvať.
— Live stream webináru sa vysiela priamo vo vašom internetovom prehliadači na platforme Tootoot. Nie je preto potrebné nič inštalovať, ani sa niekde registrovať.

Výhody webinára:
— Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo kancelárie.
— Po odvysielaní webinára vám bude po dobu 7 dní okamžite k dispozícii jeho záznam na rovnakej webovej adrese s totožným prístupovým kódom.
— Efektívnejšie využitie vášho času bez potreby cestovania.
— Možnosti klásť otázky a komunikovať s lektorom webinára.
— Na jeden vstup sa môže zúčastniť celá domácnosť.

Vstupenky

FB event

Odporúčame

iná akcia

Modranský piknik

Atmosféru zlatých rokov zo začiatku minulého storočia oživí v máji opäť Modranský piknik. S noblesou a gráciou otvoríte piknikové...Viac
So 21.5.2022 / Lúka Otčenáška / Modra Harmónia
odporúčame!
koncert

Friends pre Thierryho

So 18.6.2022 / V-klub (Véčko)
odporúčame!
koncert

HEALTH (USA) & Youth Code (USA)

Št 16.6.2022 / Fuga
odporúčame!
koncert

Katarína Máliková

Po 23.5.2022 / Letná čitáreň U červeného raka (náhrada na Klariskej 16)
odporúčame!