film

Nádejná mladá žena

Hrdinkou temne komediálneho thrilleru o pomste, ktorý získal Oscara za najlepší scenár, je Cassandra (Carey Mulligan), ktorá bola nádejná mladá žena… kým sa všetko zo záhadného dôvodu nezvrtlo. Teraz všetok svoj talent venuje plánom na pomstu, ktorá má byť rovnaká ako Cassandra – krutá a rafinovaná.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
27.05.2021, Št

Cassandra hrá zvláštnu hru. Chodí do barov, predstiera v nich ťažkú opitosť, necháva sa zbaliť chlapíkmi, ktorí v nej vidia ľahkú korisť, a keď má dôjsť k „najlepšiemu“, tak na nich nemilosrdne zaútočí. Útoky bývajú skôr psychického rázu, ale jej obete i tak poznamenávajú veľmi bolestivo.

A prečo to bývalá perspektívna medička robí? Pretože na vysokej stretla chlapca, ktorý jej spôsobil takú traumu, že rezignovala úplne na všetko, opustila školu, vrátila sa k rodičom, začala pracovať ako servírka v kaviarni a jediné, čo ju ako tak baví, sú vyššie uvedené nočné lovy. Tento koníček naberie novú dynamiku vo chvíli, keď sa v jej živote znovu objaví „páchateľ“ jej súčasného stavu, atraktívny pediater Ryan. S ním prichádza ľahké zneistenie, čo že sa to vlastne vtedy na vysokej naozaj stalo, pretože Ryan sa chová akoby nič, dokonca začne s Cassandrou flirtovať a nebráni sa ani predstave, že by z toho mohlo vzísť niečo vážnejšieho.

Cassandra jeho city, zdá sa, opätuje. Pretože sa ale pohybujeme v žánri cynického thrilleru, je jasné, že táto nádejná mladá žena milostné mimikry používa k tomu, aby zosnovala plán pomsty, proti ktorému budú jej doterajšie barové eskapády len kanadskými žartíkmi…

Nádejná mladá žena (Promising Young Woman), USA, 2020, 113 min.
Réžia
: Emerald Fennell
Obsadenie: Carey Mulligan, Bo Burnham, Laverne Cox a ďalší

15+

Film na csfd.cz

Odporúčame

koncert

Semblant

Ne 27.2.2022 / Randal Club
odporúčame!
divadlo

Horror Show

31.7.2021 - 13.8.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
letný festival

Colours of Ostrava 2022

13.7.2022 - 16.7.2022 / Ostrava / Dolní Vítkovice
odporúčame!
film

Samotári

Pi 27.8.2021 / Letné kino v Líščom údolí
odporúčame!