film

Moje leto lásky

Opojná romanca dvoch žien, ktorých vzájomná zničujúca posadnutosť, boj za lásku a viera v lásku sa odohrávajú v spoločnosti, pre ktorú je to nemožné.
Táto akcia sa konala v minulosti

Mona a Tamsin sa stretnú náhodou a počas jedného horúceho leta sa spriatelia, a to aj napriek tomu, že sú pravým opakom jedna druhej. Napriek prvotným obavám zo svojich rozdielnych pováh a zázemí prerastie ich vzťah do vzájomnej fascinácie a príťažlivosti. Opojná romanca dvoch žien, ktorých vzájomná zničujúca posadnutosť, boj za lásku a viera v lásku sa odohrávajú v spoločnosti, pre ktorú je to nemožné. Bezprostredný, neobyčajný a tajomný príbeh ozvláštňuje pôvabné herecké obsadenie oboch hlavných postáv a fantastický soundtrack od Goldfrappu. 

Pawlikowski sa definitívne dostal medzi top európskych režisérov súčasnosti práve filmom Moje leto lásky a následne titulmi Ida (Oscar 2015: Najlepší cudzojazyčný film) a Studená vojna (Cannes 2018: Cena za réžiu), ktorý je v kinách uvádzaný v týchto dňoch v rámci Projektu 100. 

Moje leto lásky (My summer of Love), Anglicko, 2004, 86 min.
Réžia:
Pawel Pawlikowski
Hrajú: Natalie Press, Emily Blunt, Paddy Considine, Dean Andrews

+15

Ocenenie: Bafta 2005 - najlepší britský film

Film na Čsfd.cz

 

Odporúčame

koncert

Blues na Lodi

Skvelý koncert z cyklu „Blues na Lodi“, živý bluesový večer s výbornými muzikantami v priestore lodného baru. Príďte sa hudobne...Viac
Ne 2.6.2019 / Divadlo v podpalubí
odporúčame!
Prechádzka / exkurzia

Foraging a geologická prechádzka

1.6.2019 - 2.6.2019 / Smolenický kostol
od vás odporúčame!
prednáška / diskusia

Mesto ako politikum: Prísľuby mestského života vo veku klimatického chaosu

30.5.2019 - 27.6.2019 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
divadlo

Cirkul'art : Festival nového cirkusu 2019

V krásnom prostredí Kaštieľskeho parku malebného mestečka Stupava vytvorí Cirkul´art čarovnú atmosféru maringotiek, cirkusových...Viac
24.5.2019 - 26.5.2019 / Zámocký park v Stupave
odporúčame!