film

Fliegauf / Tejút

Premietanie v Kultúráku - Tejút (Mliečna dráha).

Táto akcia sa konala v minulosti

Tí, ktorí sa domnievali, že svojim predchádzajúcim filmom "Dealer" dosiahol jeden z popredných režisérov súčasnosti Benedek Fliegauf najradikálnejšiu formálnu podobu svojej tvorby, majú teraz možnosť svoju úvahu prehodnotiť. Hoci autorova snímka TEJÚT /Mliečna dráha, 2007/ disponuje oproti predchádzajúcej, bezmála trojhodinovej vizuálnej narkóze len polovičnou stopážou, ide o opus úplne sa vymykajúci akýmkoľvek štandardom.

Dielo, ktorého podtitul znie "ambientný film", ako by predstavoval prvú bytosť nového druhu. Snímka pozostáva z iba desiatich (približne rovnako dlhých) záberov, v ktorých sa kamera ani na okamih nepohne. TEJÚT /Mliečna dráha/ fascinuje zvukovou stopou, pohybujúcou sa v mantineloch ambientného žánru. Presne tak, ako ho definoval v sedemdesiatych rokoch Brian Eno. Vďaka svojej dĺžke a hypnotizujúcemu mixu reálnych zvukov prostredia a rozličných terénnych nahrávok majú jednotlivé sekvencie meditatívny rozmer.

Program:
Tejút / Milky way (2007)

Vakuum je občianske združenie, ktoré pravidelne organizuje koncert #jinesfery. Práve (j)iné sféry sú sériou koncertných večerov, ktoré majú za cieľ prezentovať vystúpenia českých a slovenských umelcov, zaoberajúcich sa tvorbou nové, atmosférické hudby a zvuku samotného: od tichého, pomalého ambientu až po atmosférický, noizový drone. Podstatou projektu je mapovať túto špecifickú umeleckú scénu v rámci Českej republiky a Slovenska, tak i snaha vytvoriť určitý „network label“, teda spájať umelcov, ktorí sú (j)inými sférami prezentovaní.

PKOTG je komunitný projekt, zameraný prevažne na undergroundovú hudbu a umelcov. Organizuje koncerty a prednášky zamerané na témy, ako je napr. ekológia. Jeho najväčším projektom je festival Family Fest.

Tempørary je nová organizácia, zameraná na zlepšenie kultúry v Bratislave.

Vstup:
na samotné premietanie 2,- €
na premietanie + koncert 8,- €

Odporúčame

koncert

Pavol Hammel a Prúdy

Slovenská legenda Prúdy oslavuje tento rok dve významné výročia. 50 rokov od zásadného albumu "Zvoňte zvonky" a 70-te narodeniny...Viac
Ne 9.12.2018 / Hant Aréna
odporúčame!
koncert

Midi Lidi

Št 22.11.2018 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

The Vibrators / The Last tour

Koncert britskej punkovej legendy The Vibrators.Viac
Pi 25.1.2019 / Randal Club
odporúčame!
film

Úplní cudzinci

Každý z nás má tri životy: verejný, súkromný a tajný. Voľakedy boli naše tajné životy ukryté v archívoch našej mysle, dnes v...Viac
30.11.2018 - 19.12.2018 / FK Nostalgia
odporúčame!