film

Drobné bájky

Mesiace po druhej svetovej vojne panoval v Maďarsku chaos a neistota. Jeden podvodník sa pokúsi získať osoh z neistých časov a pri úteku z Pešti, mu  útočisko poskytne záhadná žena so svojím synom žijúca v lese. Muž sa zamotá sa do mileneckého vzťahu so ženou, ktorej manžel sa môže kedykoľvek vrátiť z frontu.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
05.12.2019, Št

Mesiace po druhej svetovej vojne panoval v Maďarsku chaos a neistota. Jeden podvodník sa pokúsi získať osoh z neistých časov a pri úteku z Pešti, mu  útočisko poskytne záhadná žena so svojím synom žijúca v lese. Muž sa zamotá sa do mileneckého vzťahu so ženou, ktorej manžel sa môže kedykoľvek vrátiť z frontu.Film „Drobné Bájky” sa odohráva v takej historickej dobe bezprostredne po druhej svetovej vojne, v ktorej špecifické pomery umožnili, aby sme experimentovali s takými filmovými žánrovými štylárnymi prvkami, ako napríklad western alebo film noir. Samozrejme, tak, aby sme zostali z historického hľadiska dôveryhodní. V príbehu nájdeme podvodníka, neznámeho človeka, ktorého život sotí do náručia krásnej ženy, femme fatale, je tam vo vojne stratený manžel, ktorý sa môže kedykoľvek objaviť, je tam vyšetrovateľ, ktorý do nášho hrdinu dobiedza, je tam dom, hlboko v lese, vášnivá láska, napätie, veľa tajomstiev a ešte viac zvratov. A je tam najmä veľký otáznik: kto klame? Komu môže divák veriť a komu nie?

Drobné bájky (Apró mesék), Maďarsko, 2019, 112 min.
Réžia: Atilla Szász
Hrajú: Vica Kerekes, Tamás Szabó Kimmel, Levente Molnár, Bercel Tóth, József Gyabronka, Attila Egyed, Zoltán Tamási

15+

Film na Čsfd.cz

Odporúčame

koncert

Maceo Parker & live band

Št 2.4.2020 / Ateliér Babylon
odporúčame!
prednáška / diskusia

Metódy vypočúvania a získavania informácií

Ut 31.3.2020 / Artkino Za zrkadlom
odporúčame!
letný festival

Grape Festival 2020

11. ročník bude 7. a 8. augusta, poslednýkrát na letisku v Piešťanoch. Woodkid, Foals, Daughter, The High Contrast Band, Yung...Viac
7.8.2020 - 8.8.2020 / Letisko Piešťany
odporúčame!
výstava

Ferdinand Hložník – Tvorba ako genéza vlastnej identity

29.1.2020 - 3.5.2020 / Galéria Nedbalka
odporúčame!