film

Biela na bielej

Po filme FREM na tému umelej inteligencie reaguje režisérka v najnovšej snímke osobnejšou formou a smerom k divákom vznáša zásadné otázky, ktoré v nej tento extrémny zážitok z nakrúcania vyvolal.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
08.07.2021, Št

Biela na bielej formou videodenníka dokumentuje pobyt režisérky na antarktickej stanici, kde v roku 2017 nakrúcala snímku FREM (2019), ktorej hlavnou postavou je umelá neurónová sieť. Počas pobytu vedie autorka chatové konverzácie s umelou inteligenciou, ktoré sa dotýkajú povahy filmu, umenia a zmyslu života a odhaľujú spôsob myslenia oprostený od ľudskosti a emocionality.

Vo filme je zachytený súboj s vlastným telom a mysľou v extrémnych podmienkach. Biela na bielej je pokus o vyjadrenie zážitku dočasného pozorovateľa v nepoškvrnenej prírode — monumentálnej, krásnej a indiferentnej zároveň.

Biela na bielej, Česko, 2020, 74 min.
Réžia:
Viera Čakányová

Film na csfd.cz

Fiebre Austral/Austral Fever
Thomas Woodroffe, Čile, 2019, 20 min., OV (španielčina) + AT

Amanda žije so svojím 16-ročným synom Danielom v horách na juhu Čile. Keď je Danielov priateľ Octavio zranený pri poľovačke, Amanda sa rozhodne oňho starať. Vytvorí sa medzi nimi puto, ktoré vedie k nečakaným objavom.

Odporúčame

film

Odpočítavanie – posledný film Ivana Palúcha

Kino Lumière / Kino Pezinok
odporúčame!
film

A potom prišla láska... + predfilm: Zjavenie pána

Film o láske a tarote. Psychologička Kristína (Pavla Tomicová) zúfalo hľadá lásku a šťastie. Rozhodne sa preto odísť so svojou...Viac
Ne 5.2.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
party

Vypi Tepláreň

Pi 3.2.2023 / Tepláreň, Zámocká 30
odporúčame!
party

Fašiangový Tanečný dom

Št 16.2.2023 / V-klub (Véčko)
odporúčame!