koncert

Princess Diana Of Wales (UK) + Sunk Heaven (USA) + Lénok

Trojkoncert experimentálnych projektov z Londýna, New Yorku a Slovenska.
odporúčame!
15.05.2024, St

Princess Diana Of Wales (UK) je sólový projekt Laily Sakini. Táto v Londýne usadená austrálska hudobníčka má za sebou spolupráce s Valentinou Magaletti či Lucy Van, kritikmi ospevované albumy Paloma, Vivienne a ďalšie. Vo svojich projektoch pracuje s klavírom, hlasom, gitarou, nájdeným zvukom, elektronikou a tichom a vytvára dynamické a štruktúrované prostredia, ktoré poskytujú poslucháčovi priestor na rozvíjanie vlastných významov.

"What is real and how does it feel?" pýta sa svojím projektom Princess Diana Of Wales. Na selftitled albume, na ktorom nájdeme atmosferický art-pop aj tanečné beaty, Sakini predostiera očarujúci hudobný zážitok, v ktorom sa absolútne rozpustili žánrové hranice. Jej všestrannosť pritom nie je samoúčelná, ale používa ju na budovanie zľahka plynúcej, jemnej a bohatej hudby.

Sunk Heaven (USA) je sólový no-wavy, diy industriál projekt Austina Juliana. V New Yorku usadený hudobník má za sebou spolupráce s duom LEYA, aj pôsobenie v kapele Sediment Club. Jeho živé vystúpenia sú performatívne a syntetizárové, pričom pri nich používa diy nástroje na vytváranie elegantných, no zároveň sebazničujúcich sa zvukových krajín.

Lénok
Intermediálna umelkyňa Lenka Adamcová alias Lénok je prísľubom európskej experimentálnej scény. Kombináciou digitálneho zvukového dizajnu so zmutovanými vokálnymi fragmentmi vytvára zvukové krajiny, ktoré dokážu byť strašidelné a zároveň oslobodzujúce. Jej originálny kolážovitý prístup jej vyniesol jedno z popredných umiestnení v súťaži Bastl Electronic Track a tiež je držiteľkou Ceny Oskára Čepana 2022. Okrem sólovej tvorby spolupracuje na choreografických, performatívnych a participatívnych projektoch s domácimi a zahraničnými umelcami.

Vstupné: dobrovoľné, odporúčané 9€

Odporúčame

koncert

Songs We Know - Lash & Grey feat. Dan Bárta & Robert Balzar

Ut 11.6.2024 / DPOH
odporúčame!
divadlo

New York City Night Show

Bestseller Hello. My name is Anča Pagáčová naživo! The Big Apple v malom červenom kabarete - zážitok na zožratie! Hudobné a...Viac
Št 2.5.2024 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
výstava

Miloš Alexander Bazovský - Slovenská vizuálna balada

Galéria Nedbalka ako galéria moderného umenia každoročne organizuje niekoľko výstav, prostredníctvom ktorých návštevníkom a...Viac
24.1.2024 - 26.5.2024 / Galéria Nedbalka
odporúčame!
divadlo

Klenoty českej komédie: Na poslední chvíli

Podarený otecko rieši veľký malér s anglickým humorom.Viac
Ut 23.4.2024 / DK Zrkadlový háj
odporúčame!