festival
vážna hudba

Viva Musica! 2017

13. ročník hudobného festivalu Viva Musica! prinesie od konca júna do konca augusta opäť večery plné hudby, elitných umelcov národnej a svetovej úrovne. 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Prehľad doteraz zverejnených koncertov v rámci 13. ročníka Viva Musica! festivalu:


30.6.2017, 20:00 / Slovenské národné divadlo (Nová budova) 
Viva balet! svetoznáme hviezdy slovenského baletu
Galavečer Viva Balet! otvorí trinásty ročník festivalu Viva Musica! a zároveň uzavrie úspešnú divadelnú sezónu 2016/2017 Baletu SND. galavečer priblíži profesionálnu dráhu tanečníka od prvých krôčikov, až po účinkovanie v divadle. Predstavia sa všetky tanečné generácie, príde aj sólista z Holandska Jozef Varga, Andrea Laššáková z Petrohradu, Nina Poláková, Roman Lazík a ďalší.

- - - - - - - - - - - - - - - 
7.7.2017, 20:00
 / Veľký Evanjelický kostol, Panenská                                          
The King´s Singers
Najslávnejší a cappella súbor, svetoznámi The King‘s Singers, prichádzajú do Bratislavy! 
Vstupenky

- - - - - - - - - - - - - - - 
14.7.2017, 20:00
/ Stará tržnica 
Piano Gala
4 klavíre, 8 klaviristov, 16 rúk. Piano Gala je jedinečným hudobným konceptom, ktorý divákom prinesie to najlepšie zo slovenského klavírneho umenia. Na jednom pódiu sa stretne osem špičkových klaviristov, ktorí okrem sólových skladieb uvedú aj skladby pre viac klavírov. V rámci koncertu vystúpia Ladislav Fančovič, Jakub Čižmarovič, František Jánoška, Daniel Buranovský, Matej Arendárik, Peter Pažický, Martin Chudada a Jordana Palovičová.
Vstupenky

- - - - - - - - - - - - - - - 
21.7.2017, 20:00 / Veľký Evanjelický kostol, Panenská 
Iva Bittová & Mucha Quartet
Po piatich rokoch sa na festival Viva Musica! vracia moravská speváčka a huslistka Iva Bittová s pozoruhodným projektom Slovenské spevy v spolupráci s vynikajúcim slovenským sláčikovým kvartetom Mucha Quartet.
Vstupenky

- - - - - - - - - - - - - - -

28.7.2017, 20:00 / Moyzesova sieň
Krst albumu Richarda Švedu
Na koncerte spojenom s krstom CD, barytonista Richard Šveda uvedie výber z piesní z CD v sprievode renomovaného klaviristu Róberta Pechanca. Hosťkou večera bude mezzosopranistka a Richardova manželka, Zuzana Šveda. 
Vstupenky

- - - - - - - - - - - - - - - 
4.8.2017, 19:00
/ Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
Karol Plicka: Zem spieva
Projekcia kultového filmu v sprievode symfonického orchestra.Približne hodinový dokument unikátnym spôsobom zachytáva slovenské ľudové zvyky, ako sa odrážali v piesňach a tancoch, v obyčajoch, v detských popevkoch i v hrách. 
Vstupenky

- - - - - - - - - - - - - - - 
11.8.2017, 20:00
/ Stará tržnica 
Vivaldi Recomposed by Max Richter
Kultové dielo klasickej hudby – Vivaldiho Štyri ročné obdobia v spracovaní britsko-nemeckého hudobného skladateľa Maxa Richtera – zaznie na festivale Viva Musica! v slovenskej premiére v podaní nórskej husľovej virtuózky Mari Samuelsen a Orchestra Viva Musica!.
Vstupenky

- - - - - - - - - - - - - - - ​
20.8.2017, 20:00
/ Slovenská filharmónia 
Sarah Chang & Mucha Quartet
Jedna z najuznávanejších svetových huslistiek súčasnosti – Američanka Sarah Chang vystúpi 20. augusta 2017 v bratislavskej Redute. V rámci Viva Musica! festivalu uvedie Vivaldiho Štyri ročné obdobia v sprievode renomovaného sláčikového kvarteta Mucha Quartet. ​
Vstupenky

- - - - - - - - - - - - - - - 
25.8.2017, 19:00
/ Slovenské národné divadlo (Nová budova) 
Measha Brueggergosman
Svetoznáma kanadská sopranistka sa predstaví s výberom zo svojho nového albumu Songs of Freedom a s Wagnerovými Wesendonck Lieder za ktoré získala aj niekoľko významných ocenení a bola nominovaná na cenu Grammy.
Vstupenky

- - - - - - - - - - - - - - - 
26.8.2017, 17:00 /
Sad Janka Kráľa
Viva Klasika! - záverečný koncert
Na pódiu v Sade Janka Kráľa sa spolu stretnú finalisti projektu Viva ulica!, ktorí budú počas letných mesiacov svojím hraním spríjemňovať Bratislavčanom, ale aj zahraničným turistom atmosféru v hlavnom meste, víťazi ocenenia Viva Musica! festival Grand Prix a tiež účinkujúci v rámci obľúbeného koncertného cyklu Hudba v sade (všade).
Vstup voľný

- - - - - - - - - - - - - - - 
1.7. - 26.8.2017, 17:00 - 20:00 
Hudba v sade (všade)
Hudba v sade (všade) už po druhý rok prinesie do Sadu Janka Kráľa cyklus obľúbených komorných open-air koncertov. Najstarší mestský park v strednej Európe sa každú sobotu podvečer rozozvučí klasickou hudbou v podaní etablovaných domácich a zahraničných umelcov, profesionálnych komorných zoskupení, ale aj minuloročných laureátov ocenenia Viva Musica! festival Grand Prix a talentovaných študentov hudby.
Vstup voľný

- - - - - - - - - - - - - - -
2.7. - 20.8.2017 

Viva Musica! festival Grand Prix
Séria koncertov najlepších študentov konzervatórií.
Vstup voľný

- - - - - - - - - - - - - - -
Viva Musica! festival vznikol v roku 2005 s ambíciou vytvoriť letný festival s naozaj hodnotným umeleckým prínosom. Od svojho prvého ročníka ponúka ľuďom to najlepšie z klasickej hudby formou príťažlivou pre všetkých – na netradičných miestach, v netradičných kontextoch a bez nutnosti platiť vstupné na niektoré koncerty.

 

Odporúčame

party

Batcave

Pi 30.3.2018 / Subclub
odporúčame!
Prechádzka / exkurzia

Nočná prehliadka Modrou

Napadlo vás niekedy, že cintorín môže byť dobrodružným miestom učenia sa histórie? Čítali ste niekedy mená a dátumy na náhrobných...Viac
24.3.2018 - 30.3.2018 / Modra
odporúčame!
film

Distant Sky - Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen

Len 12. apríla je možné v kinách na celom svete vidieť koncertný film Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live in...Viac
Št 12.4.2018 / Kino Lumière
odporúčame!
iná akcia

Dizajn Market Hviezdko

Nadšenci lokálneho dizajnu. Aj tento rok je pre vás pripravené júnové vydanie Dizajn Marketu Hviezdko.Viac
15.6.2018 - 16.6.2018 / Hviezdoslavovo námestie
odporúčame!