koncert

Lash & Grey

Duo speváčky Kristin Lash - Kristíny Mihaľovej s gitaristom Jacobom Greyom - Jakubom Šedivým patrí medzi najvýraznejšie objavy slovenskej hudobnej scény posledných rokov.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Lash & Grey zbierajú ocenenia doma aj v zahraničí a čoraz častejšie sa objavujú na svetových pódiách (Jazz Festival Wiesen, Paris Jazz Marathon, Jazztime Ravensburg, Fara Music Festival, Prague PROMS). Kristína sa ako jediná Európanka prednedávnom dostala do finále prestížnej speváckej súťaže Sarah Vaughan International Jazz Vocal Competition.

Dvojica má na konte oceňované albumy Sleepin’ With The Lights On a Blossoms of Your World, ktoré predstavia aj na svojom koncerte. Prvý album získal ocenenie Debut Roka 2020, druhý album Cenu Anděl za nejlepší slovenský album a pilotný singel After War sa stal Skladbou Roka 2021 v ankete Radio_Head Awards.

Na albume Blossoms Of Your World spolupracovali s medzinárodne úspešnými hudobníkmi ako Bryan "B Dub" White, David Hodek, či Brandon Combs a uznávaným americkým mastering inžinierom Vladom Mellerom.

Lash&Grey vyhrali súťaže Bratislavských Jazzových Dní 2019, Jazz StartUp 2019, Nové tváre slovenského jazzu 2017 a tiež boli ocenení Cenou Tatra Banky, či nominovaní na Krištáľové krídlo.

Predskakovali pred svetovými hviezdami ako Stanley Clarke, Dianne Reeves, Walter Smith III, či Candy Dulfer.

Kristína Mihaľová – spev
Jakub Šedivý – gitara.

Vstupné: predpredaj 23€

Odporúčame

vážna hudba

Vengerov & Osetinskaya

„Keď sa dotknem nástroja, je tam úplne všetko. Akoby sa spojili dva magnety: ja a hudba,“ povedal v jednom z rozhovorov Maxim...Viac
Št 11.7.2024 / Veľký evanjelický kostol
odporúčame!
film

Priznanie

Ut 28.5.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
film

Perugino - večná renesancia

Význačný maliar a učiteľ talianskej renesancie Pietro Perugino, od úmrtia ktorého uplynulo päťsto rokov, významným spôsobom...Viac
So 15.6.2024 / Kino Nostalgia
odporúčame!
divadlo

Takmer pyšná princezná

Takmer pyšná princezná je pôvodný slovenský rodinný muzikál Michala Babiaka a Milana Malinovského. Voľne vychádza z českej...Viac
1.6.2024 - 9.6.2024 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!