festival
trh / gastro

Two Coffee Champs Slovakia 2023

Festival, kde sa stretnú všetci milovníci výberovej kávy a odborníci na kávu. Festival výberovej kávy zameraný na ochutnávky kávy v rôznych prípravách, prednášky, cuppingy a workshopy zamerané na senzoriku a domácu prípravu kávy. Two Coffee Champs 2023, prinesie do Bratislavy viac ako 50 domácich a zahraničných pražiarní.
Táto akcia sa konala v minulosti

Druhý ročník festivalu ponúkne ešte bohatší program. Počas cuppingu sa návštevníci môžu naučiť vnímať chute kávy. Od dovozcov kávy, pražiarov či dokonca barmanov si vypočuť pútavé prezentácie, zastaviť sa v novej exteriérovej zóne pražiarov alebo sa osviežiť v oddychovej zóne pod taktovkou experimentálneho pivovaru Proud. Tešiť sa možno na množstvo domácich a zahraničných pražiarní, ktoré predstavia svoje štýly praženia.

V cene vstupenky je zahrnutá neobmedzená konzumácia kávy v rôznych podobách, vstup na cuppingy a prednášky. Všetci dospelí majú prvé pivko zadarmo.

Súčasťou programu sú aj majstrovstvá Slovenska v príprave kávy cez Aeropress a vôbec prvé majstrovstvá Česko-Slovenska v príprave filtrovanej kávy, v ktorých si zmerajú svoje sily baristi z oboch krajín. 

Zapojiť sa bude možné aj do súťaže v latte arte.

Okrem kvalitnej kávy budú pripravené aj stánky s jedlom a nápojmi.

Vstupné: denný lístok – 12€ / denný lístok s festivalovou taškou plnou vzoriek výberových káv – 15€ / 3-dňová permanentka s festivalovou taškou – 35€
Deti do 15 rokov majú vstup zdarma.

Odporúčame

výstava

Mária Švarbová - Remote Control

25.3.2023 - 4.6.2023 / Danubiana Meulensteen Art Museum
odporúčame!
letný festival

Colours of Ostrava 2023

19.7.2023 - 22.7.2023 / Dolní Vítkovice, Ostrava
odporúčame!
koncert

Vltava (CZ) & Hviezda

Št 20.7.2023 / Pink Whale
odporúčame!
letný festival

Pohoda 2023

Pohoda sa bude konať druhý júlový víkend. Najlepší slovenský festival opäť ponúka výnimočne kvalitnú hudobnú dramaturgiu, nebudú...Viac
6.7.2023 - 8.7.2023 / letisko Trenčín
odporúčame!