divadlo

Revolt AthenΣ

REVOLT ATHENΣ je akoby poetickým vydaním sprievodcu typu Lonely Planet, sprievodcu o mieste na okraji Európy, kde sa fakty miešajú s fantáziou.
Táto akcia sa konala v minulosti

Kto je vlastníkom našich príbehov? Ako môžeme zmeniť stereotypný pohľad na Atény, ktoré sú považované sčasti za umŕtvené mesto a sčasti za exotický juhoeurópsky experiment o tom, či je v čase krízy možné aplikovať udržateľné stratégie? Traja herci stoja na javisku, ktoré je krajinou deštrukcie a obnovy, a pokúšajú sa zmeniť stereotypy o Aténach, ktoré sa šíria po celom svete. Pritom ponúkajú pohľad na Grécko v ťažkých časoch po finančnej kríze.

Ocenená interaktívna performancia REVOLT ATHENΣ prepája kritický pohľad a poéziu bez toho, že by využívala prvky drsného, priamočiareho politického diskurzu. Predstavenie ukazuje Atény ako mesto pulzujúce životom – odmieta tak často prezentovaný plochý, bezfarebný obraz gréckeho hlavného mesta. Hra v podaní súboru ODC je jedinečným sprievodcom po Aténach, kde sú komunity aktivistov predstavované v širších historických súvislostiach a prepojené s postavami gréckej mytológie, spolu s nepokojmi na uliciach, na ktorých demonštrantov rozháňajú slzným plynom, na pozadí vládnych úsporných ekonomických opatrení. Predstavenie v podaní hercov podporených videoprojekciou a hudbou ponúka širokospektrálny pohľad na živú a fyzicky prítomnú realitu konkrétneho miesta.

Dĺžka predstavenia: 1 hodina

Hosť: ODC Ensemble

Réžia: Elli Papakonstantinu
Obsadenie: Roza Prodromu, Pantelis Makkas, Tilemachos Musas 

Program festivalu

-------

Vstup: 12€

Odporúčame

koncert

Gleb

Gleb už minulý rok počas svojho vypredaného koncertu sľúbil, že sa do MMC vráti, no v tom čase ešte nebolo isté, či to bude rovno...Viac
31.5.2019 - 1.6.2019 / Majestic music club
odporúčame!
film

High Life

Príbeh sa odohráva vo vesmíre na palube kozmickej lode. Skupina trestancov sa rozhodla namiesto doživotia slúžiť vede a stali sa...Viac
Ne 26.5.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!
koncert

Peter Lipa

Št 23.5.2019 / .klub pod lampou
odporúčame!
koncert

Viva Musica!: Janoska Ensemble

Svetoznáme zoskupenie Janoska Ensemble uvedie v slovenskej premiére nový projekt Revolution.Viac
Št 27.6.2019 / Stará tržnica
odporúčame!