divadlo

Revolt AthenΣ

REVOLT ATHENΣ je akoby poetickým vydaním sprievodcu typu Lonely Planet, sprievodcu o mieste na okraji Európy, kde sa fakty miešajú s fantáziou.
Táto akcia sa konala v minulosti

Kto je vlastníkom našich príbehov? Ako môžeme zmeniť stereotypný pohľad na Atény, ktoré sú považované sčasti za umŕtvené mesto a sčasti za exotický juhoeurópsky experiment o tom, či je v čase krízy možné aplikovať udržateľné stratégie? Traja herci stoja na javisku, ktoré je krajinou deštrukcie a obnovy, a pokúšajú sa zmeniť stereotypy o Aténach, ktoré sa šíria po celom svete. Pritom ponúkajú pohľad na Grécko v ťažkých časoch po finančnej kríze.

Ocenená interaktívna performancia REVOLT ATHENΣ prepája kritický pohľad a poéziu bez toho, že by využívala prvky drsného, priamočiareho politického diskurzu. Predstavenie ukazuje Atény ako mesto pulzujúce životom – odmieta tak často prezentovaný plochý, bezfarebný obraz gréckeho hlavného mesta. Hra v podaní súboru ODC je jedinečným sprievodcom po Aténach, kde sú komunity aktivistov predstavované v širších historických súvislostiach a prepojené s postavami gréckej mytológie, spolu s nepokojmi na uliciach, na ktorých demonštrantov rozháňajú slzným plynom, na pozadí vládnych úsporných ekonomických opatrení. Predstavenie v podaní hercov podporených videoprojekciou a hudbou ponúka širokospektrálny pohľad na živú a fyzicky prítomnú realitu konkrétneho miesta.

Dĺžka predstavenia: 1 hodina

Hosť: ODC Ensemble

Réžia: Elli Papakonstantinu
Obsadenie: Roza Prodromu, Pantelis Makkas, Tilemachos Musas 

Program festivalu

-------

Vstup: 12€

Odporúčame

film

Bohemian Rhapsody

Jediné čo je výnimočnejšie ako ich muzika je jeho príbeh. Bohemian Rhapsody popisuje hudobnú dráhu i nekontrolovateľnú životnú...Viac
Letné kino v Líščom údolí / Tuli Cinema / Nádvorie historickej radnice, Modra / Kino Mier Modra
odporúčame!
party

Hudba na terase: Duhan & Bobsan

Št 18.7.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

Kubánska noc

Pi 2.8.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
divadlo

Sklenený zverinec

Rodinná dráma Tennesseeho Williamsa prináša dojímavý príbej o matke a jej dvoch deťoch.Viac
Ne 22.9.2019 / Divadlo Aréna
odporúčame!