divadlo

Revolt AthenΣ

REVOLT ATHENΣ je akoby poetickým vydaním sprievodcu typu Lonely Planet, sprievodcu o mieste na okraji Európy, kde sa fakty miešajú s fantáziou.
Táto akcia sa konala v minulosti

Kto je vlastníkom našich príbehov? Ako môžeme zmeniť stereotypný pohľad na Atény, ktoré sú považované sčasti za umŕtvené mesto a sčasti za exotický juhoeurópsky experiment o tom, či je v čase krízy možné aplikovať udržateľné stratégie? Traja herci stoja na javisku, ktoré je krajinou deštrukcie a obnovy, a pokúšajú sa zmeniť stereotypy o Aténach, ktoré sa šíria po celom svete. Pritom ponúkajú pohľad na Grécko v ťažkých časoch po finančnej kríze.

Ocenená interaktívna performancia REVOLT ATHENΣ prepája kritický pohľad a poéziu bez toho, že by využívala prvky drsného, priamočiareho politického diskurzu. Predstavenie ukazuje Atény ako mesto pulzujúce životom – odmieta tak často prezentovaný plochý, bezfarebný obraz gréckeho hlavného mesta. Hra v podaní súboru ODC je jedinečným sprievodcom po Aténach, kde sú komunity aktivistov predstavované v širších historických súvislostiach a prepojené s postavami gréckej mytológie, spolu s nepokojmi na uliciach, na ktorých demonštrantov rozháňajú slzným plynom, na pozadí vládnych úsporných ekonomických opatrení. Predstavenie v podaní hercov podporených videoprojekciou a hudbou ponúka širokospektrálny pohľad na živú a fyzicky prítomnú realitu konkrétneho miesta.

Dĺžka predstavenia: 1 hodina

Hosť: ODC Ensemble

Réžia: Elli Papakonstantinu
Obsadenie: Roza Prodromu, Pantelis Makkas, Tilemachos Musas 

Program festivalu

-------

Vstup: 12€

Odporúčame

koncert

Katarzia - Celibát tour

Pi 23.10.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Radioaktive

Kino Mier Modra / Kino Lumière / Artkino Za zrkadlom
odporúčame!
festival

BRaK - Bratislavský knižný festival 2020

29.5.2020 - 31.5.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!
festival

Noc výskumníkov 2019

14. ročník najväčšieho festivalu vedy Európska noc výskumníkov sa uskutoční 27.11.2019 aj v Bratislave. Festivalu vám prinesie...Viac
27.11.2020 - 27.11.2020 / Stará tržnica
odporúčame!