divadlo

Divadlo SkRAT: Punctum contra punctum

Punctum contra punctum [lat.] — Bod proti bodu. Kompozičná technika využívaná vo viachlasnej hudbe, spájajúca na harmonickom základe dva alebo viaceré samostatné, súčasne znejúce hlasy do jedného hudobného celku. Samostatnosť hlasov spočíva v ich melodickej výraznosti a rytmickej rozdielnosti.
odporúčame!
Dátum premiéry:
15.12.2023, Pi
21.03.2024, Št

“Už to mal v detstve. Modlil sa, aby to prestalo.
Aj deti majú hlasy. Uprac si v izbe.”

„Inscenácia komponovaná na princípe kontrapunktu, kde sa stavia bod proti bodu, nota proti note. Práve vo chvíľach maximálnej hudobnosti, vo viachlasom súbehu scén, kde sa body nielen dopĺňajú, ale až zrážajú, sa pre mňa mení na totálne divadlo. Mnohé scény, ktoré človek zažije v realite, sú takouto totálnou hudbou. Vieme len, že sa niekto usiluje niekomu niečo povedať. Je v tom napätie paradoxu: chcem tieto simultánne scény usledovať, porozumieť im, ale nedokážem. A vlastne – kladiem si otázku spolu s tvorcami –, načo je nám reč ako dorozumievací prostriedok, keď sa aj tak nevieme dohodnúť na základných veciach, či už osobných, spoločenských alebo celosvetových? Kontrapunktický divadelný experiment kladie na diváka vyššie nároky, ale zároveň ho oslovuje i zabáva. A oslobodzuje.“ Píše divadelný kritik Juraj Šebesta.

Účinkujú: Ľ. Burgr, M. Chalmovský, J. Belica, N. Okolicsányiová, Z. Kvaskova, B. Repková, M. Toldy
Réžia: R. Ballek

Divadlo SkRAT

Vstupné: predpredaj 9€ / 4€ zľavnené / na mieste 12€ / 8€ zľavnené

Odporúčame

Prechádzka / exkurzia

Pastva na Devíne (komentovaná prechádzka)

So 30.3.2024 / Múzeum mesta Bratislavy (MMB)
odporúčame!
film

Umenie jesť a milovať

Film, ktorý je pastvou pre oči a poctou francúzskej gastronómii, rozpráva príbeh gurmána Dodina a jeho šéfkuchárky Eugénie, ktorí...Viac
7.3.2024 - 10.3.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

Uhol_92: Ponížení a krvilační w. eng subtitles

Ut 23.4.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
výstava

Metro, ktorým sa nevozíme

29.2.2024 - 28.2.2025 / Múzeum dopravy
odporúčame!