divadlo
prednáška / diskusia

Les Châteaux en l’air: Danubia - Mirror in the WatersDanubia - Mirror in the Waters je imerzívne participatívne predstavenie, do ktorého si môžete namočiť nohy. Vhodné pre každého od 8 rokov. Rodiny s deťmi, rovnako ako samotné deti alebo dospelí sú vítaní!
 Diváci zažijú pomyselnú cestu po Dunaji od prameňa až po ústie. Diváci prechádzajú interaktívnym multimediálnym predstavením, do ktorého priamo vstupujú.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

V roku 2021 sa vizuálna umelkyňa a performerka Ramona Poenaru a herec a režisér Gaël Chaillat vydali s loďou Amorados objavovať Dunaj. Počas svojej geopoetickej cesty boli pozorní voči svetlu, farbám, zvukom, nehmotným vnemom a emóciám.

Pozorovali vzťahy medzi živými organizmami, geologickými silami, klimatickými prvkami a plynutím času. Viedli dialóg s obyvateľmi žijúcimi v okolí  rieky: historikmi, geografmi, prírodovedcami, architektmi, umelcami, lodníkmi, rybármi, robotníkmi. Zhromažďovali „príbehy“ tejto konkrétnej krajiny zvanej Danubia.

Po návrate vytvorili predstavenie Danubia - Mirror in the Waters.

S Danubia - Mirror of the Waters zažijú diváci pomyselnú cestu po Dunaji od prameňa až po ústie. Diváci prechádzajú interaktívnym multimediálnym predstavením, do ktorého priamo vstupujú.

Na tejto participatívnej ceste, ktorá je napísaná bez textu, ale so zvukmi, obrazmi, telami v pohybe, predmetmi a vodou, ich sprevádza päť členov štábu – hudobník, výtvarník, herec a dvaja divadelníci. Každá etapa predstavenia je obrazom inšpirovaným dunajskou históriou, kultúrou a skutočným zážitkom z cestovania: germánska riečna mytológia, viedenský tanec a maľba, podunajská hudba a jazyky, búrky a záplavy, ľudské stavby, stopy a pamäť.

Predmety a miesta, medzníky minulosti a súčasnosti sa prelínajú, miešajú a berú divákov na objavnú cestu Podunajskom.

---

8.4. sa po predstavení uskutoční diskusia s tvorcami a účinkujúcimi a premietanie filmu, ktorý vznikol počas cesty loďou Amorados.

9.4. a 10.4. sa po predstavení uskutoční diskusia s tvorcami a účinkujúcimi.

Vstupné 7 € / 2 € zľavnené / pre účastníkov workshopu 4 €

workshopy:

9.4. 14:00 - workshop pre rodiny --> viac info

10.4. 11:00 - workshop pre rodiny s deťmi nad 8 rokov --> viac info

Divadelnú skupinu Les Châteaux en l’air vytvorili v roku 2013 vizuálna umelkyňa a performerka Ramona Poenaru a herec a režisér Gaël Chaillat s cieľom vyvinúť hybridné projekty zahŕňajúce viaceré formy umenia, ako sú divadelné predstavenia, imerzívne výstavy a umelecké inštalácie. Experimentujú s filozofiou, učením, antropológiou, vedou, poéziou a architektúrou. Ich rôzne umelecké aktivity vždy zahŕňajú participáciu verejnosti na časti tvorivého procesu.

Počas pobytu uvedú imerzívne participatívne predstavenie, do ktorého si môžete namočiť nohy, diskusie, premietanie, ale aj workshopy pre profesionálov či rodiny s deťmi.

Odporúčame

divadlo

Generácia Z: Krása nevídaná

25.2.2023 - 27.2.2023 / DPOH
odporúčame!
film

Ono

Kino Mier Senec / Kino Mladosť / Cinema City Aupark
odporúčame!
divadlo

Special guest: Flamenco night

So 11.3.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
festival

Konvergencie: Janáček

2.3.2023 - 12.3.2023 / Bratislava
odporúčame!