divadlo

Giselle

Balet, ktorý sa dnes zaraďuje k najpôvabnejším a najstarším dielam klasickej baletnej literatúry, v jeho akademickej čistote a brilantnosti v naštudovaní Rafaela Avnikjana.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
25.11.2016, Pi

Adamov balet Giselle patrí k historickému odkazu obdobia vrcholného romantizmu a zároveň k najhranejším dielam svetových baletných súborov.

Od prvého uvedenia v Paríži roku 1841 si udržal pozornosť obecenstva na celom svete – na čom má zásluhu nielen dojímavý romantický príbeh libretistov Théophila Gautiera a Julesa-Henriho Vernoya de Saint-Georgesa, ale aj melodická a rytmická ľahkosť hudby významného skladateľa romantického obdobia Adolpha Charlesa Adama.

Balet, ktorý sa dnes zaraďuje k najpôvabnejším a najstarším dielam klasickej baletnej literatúry, uvedie SND v jeho akademickej čistote a brilantnosti v naštudovaní Rafaela Avnikjana.

Adolphe Charles Adam: Giselle
Réžia:
Rafael Avnikjan
Obsadenie: Maria Rudenko Luana Brunetti Tatum Shoptaugh Olga Chelpanova, Artemyj Pyzhov Konstantin Korotkov, Romina Kolodziej Silvia Najdená Viola Mariner Tatum Shoptaugh...

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny 25 minút s jednou prestávkou

-----------------

Vstupné: 10€ - 22€

Vstupenky 4. kategórie v historickej budove SND sú so zníženou viditeľnosťou. Tejto skutočnosti zodpovedá aj cena vstupenky, preto nie je možnosť vrátenia vstupného v prípade reklamácie tejto skutočnosti zákazníkom.

 

Odporúčame

výstava

Laco Teren - Veterný kôň

Laco Teren sa vo veľkom štýle vracia do Danubiany, po Veľkej rybe prichádza Veterný kôň. Výstavu nazvanú podľa nového diela,...Viac
8.5.2020 - 30.8.2020 / Danubiana Meulensteen Art Museum
odporúčame!
film

Víkend na chate

Stará láska nehrdzavie a dávne krivdy sa len tak nezahoja - miera pravdivosti tohto porekadla stúpa s mierou vypitého alkoholu...Viac
Ut 14.7.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
party

PVC Limited 2

Techno v klube WAX na námestí SNP.Viac
Pi 24.7.2020 / WAX
odporúčame!
koncert

Polemic & Le Payaco

Št 30.7.2020 / InPark - Summer In Peace
odporúčame!