divadlo

Giselle

Balet, ktorý sa dnes zaraďuje k najpôvabnejším a najstarším dielam klasickej baletnej literatúry, v jeho akademickej čistote a brilantnosti v naštudovaní Rafaela Avnikjana.

Dátum premiéry:
25.11.2016, Pi

Adamov balet Giselle patrí k historickému odkazu obdobia vrcholného romantizmu a zároveň k najhranejším dielam svetových baletných súborov.

Od prvého uvedenia v Paríži roku 1841 si udržal pozornosť obecenstva na celom svete – na čom má zásluhu nielen dojímavý romantický príbeh libretistov Théophila Gautiera a Julesa-Henriho Vernoya de Saint-Georgesa, ale aj melodická a rytmická ľahkosť hudby významného skladateľa romantického obdobia Adolpha Charlesa Adama.

Balet, ktorý sa dnes zaraďuje k najpôvabnejším a najstarším dielam klasickej baletnej literatúry, uvedie SND v jeho akademickej čistote a brilantnosti v naštudovaní Rafaela Avnikjana.

Adolphe Charles Adam: Giselle
Réžia:
Rafael Avnikjan
Obsadenie: Maria Rudenko Luana Brunetti Tatum Shoptaugh Olga Chelpanova, Artemyj Pyzhov Konstantin Korotkov, Romina Kolodziej Silvia Najdená Viola Mariner Tatum Shoptaugh...

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny 25 minút s jednou prestávkou

-----------------

Vstupné: 10€ - 22€

Vstupenky 4. kategórie v historickej budove SND sú so zníženou viditeľnosťou. Tejto skutočnosti zodpovedá aj cena vstupenky, preto nie je možnosť vrátenia vstupného v prípade reklamácie tejto skutočnosti zákazníkom.

 

Odporúčame

prednáška / diskusia

Prechádzky starým Prešporkom: Rekviem za Suché mýto

Ut 10.12.2019 / Múzeum mesta Bratislavy MMB
odporúčame!
cestovanie

Premietanie: Patagónia

St 6.11.2019 / V - klub
odporúčame!
divadlo

Rozprávka o šťastnom konci

Rozprávke nechýba humor ani napätie, pohybová ladnosť až cirkusová akrobacia, výtvarná poézia ani scénická premenlivosť. A...Viac
31.10.2019 - 28.4.2020 / Slovenské národné divadlo - Historická budova
KIDSTOWN odporúčame!
standup / talkshow

Pančlajn

St 23.10.2019 / Dunaj˜
odporúčame!