divadlo

Giselle

Balet, ktorý sa dnes zaraďuje k najpôvabnejším a najstarším dielam klasickej baletnej literatúry, v jeho akademickej čistote a brilantnosti v naštudovaní Rafaela Avnikjana.

Dátum premiéry:
25.11.2016, Pi

Adamov balet Giselle patrí k historickému odkazu obdobia vrcholného romantizmu a zároveň k najhranejším dielam svetových baletných súborov.

Od prvého uvedenia v Paríži roku 1841 si udržal pozornosť obecenstva na celom svete – na čom má zásluhu nielen dojímavý romantický príbeh libretistov Théophila Gautiera a Julesa-Henriho Vernoya de Saint-Georgesa, ale aj melodická a rytmická ľahkosť hudby významného skladateľa romantického obdobia Adolpha Charlesa Adama.

Balet, ktorý sa dnes zaraďuje k najpôvabnejším a najstarším dielam klasickej baletnej literatúry, uvedie SND v jeho akademickej čistote a brilantnosti v naštudovaní Rafaela Avnikjana.

Adolphe Charles Adam: Giselle
Réžia:
Rafael Avnikjan
Obsadenie: Maria Rudenko Luana Brunetti Tatum Shoptaugh Olga Chelpanova, Artemyj Pyzhov Konstantin Korotkov, Romina Kolodziej Silvia Najdená Viola Mariner Tatum Shoptaugh...

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny 25 minút s jednou prestávkou

-----------------

Vstupné: 10€ - 22€

Vstupenky 4. kategórie v historickej budove SND sú so zníženou viditeľnosťou. Tejto skutočnosti zodpovedá aj cena vstupenky, preto nie je možnosť vrátenia vstupného v prípade reklamácie tejto skutočnosti zákazníkom.

 

Odporúčame

výstava

Ivana Šateková / Milý Koniec Sveta

27.11.2019 - 19.1.2020 / DOT. Contemporary Art Gallery
odporúčame!
film

Amnestie

Film Amnestie sa okrem príbehu troch rodín zasiahnutých komunistickou perzekúciou, venuje aj vzbure väzňov v Leopoldove, ktorá si...Viac
Artkino Za zrkadlom / Kino Mier Modra / Cinemax Bory Mall
odporúčame!
koncert

Korn (CA) + Gojira (FR)

Ne 31.5.2020 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
film

Vietor

Vietor je originálna dokumentárna esej o sile vetra fönového typu s názvom Halný, ktorý sa vyskytuje v regióne Podhalie v...Viac
Kino Mier Modra / Kino Mladosť / Kino Lumière
odporúčame!