divadlo

Generácia Z- Fantomas

Fantomas je treťou autorskou inscenáciou voľnej trilógie Generácia Z, zameranej predovšetkým na mladého diváka, ktorá vznikla formou kolektívnej tvorby.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Koľko masiek má Fantomas? Čomu môžeme v dnešnej dobe zaručených právd vôbec veriť? Vieme, čo skutočne zdieľame a sledujeme na sociálnych sieťach? Ako sme na tom s hoaxami, dezinformáciami, či konšpiračnými teóriami? Sme voči nim takí imúnni, ako si myslíme? 

Mladí ľudia generácie Z síce majú neobmedzený prístup k informáciám, no taký svet je aj plný nástrah a rôznych „Fantomasov.“ Fantomas však nie je len tajuplným zloduchom, ale aj akronymom zásadných oblastí mediálnej gramotnosti – je totiž dôležité naučiť sa ako overovať Fakty, ako vyhľadať Autora textu, ako prekuknúť Nálepkovanie zavádzajúcich článkov, ako sa neuspokojiť len s šokujúcimi Titulkami a čítať ďalej, ako rozoznať Obrazovú manipuláciu, ako usmerniť svoj Mozog, ako narábať s Argumentami a akú rolu v tom celom zohráva Strach. 

A ako ste na tom vy? Príďte sa spolu s nami pozrieť Fantomasovi do tváre. 

jazyk: slovenčina

vhodné pre: 15+

CO kryt DPOH

Odporúčame

divadlo

Cirque Du Soleil: Ovo

19.10.2023 - 22.10.2023 / Zimný štadión Ondreja Nepelu (Slovnaft Aréna)
odporúčame!
koncert

Nina Kohout + Nero Kane (IT)

So 15.4.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
koncert

Už jsme doma (CZ) + Zabiť Františka

Česká undergroundová skupina Už jsme doma v Kulturáku. Špeciálnym hosťom celého večera bude talentovaný pesničkár Samuel Kovalčík...Viac
Št 30.3.2023 / Kulturák
odporúčame!
kurz / workshop

Dielničky s Drevenô koliesko

1.4.2023 - 1.4.2023 / Tržnica Nivy - 2. poschodie, Mlynské Nivy 5A
KIDSTOWN odporúčame!